Just LIVE like there was no tomorrow!!

Tu je Babišovo!

29. října 2013 v 18:08 | P. Bloody |  Mýma očima..
Máme po volbách. Drazí spoluobčané už potřetí dokázali, že jsou banda tupých ovcí, které se nechají opít rohlíkem (nebo spíš koblihou). Po krajských volbách jsem si říkala, že lidi prostě neumí zacházet s volebním právem a zneužívají jej jako jakési protestní zvolání bez jakýchkoliv úvah o následcích. Prezidentské volby mi přinesly na mysl, že tento národ prostě nemá paměť. Ale teď, teď už doopravdy nevím, co si mám myslet. Úsvit a ANO v poslanecké sněmovně? Kobliha a plno romantických zvolání na billboardech se sněhobílým pozadím, na němž se vesele šklebí maestro Babiš a několik jeho gumáků vesměs se známým ksichtem nebo jménem. A dál plkání o světlých zítřcích s přímou demokracií. Řečnit o krásné budoucnosti uměl i Hitler. A nejen on.
Vzestup populistů a totalitářů typu KSČM je prostě něco, na co moje fantazie nestačí. Lidé se na jednu stranu ohání nedůvěrou v tradiční strany, a tak zřejmě ze strachu jsou v poslanecké sněmovně ocani, komanči, TOPka, ODS (i když značně okleštěná) a po kratší odmlce lidovci s křesťany. Druhá strana barikády kolem sebe šermuje argumentem Věci veřejné a nedůvěrou v nové a netradiční strany. A protože novým stranám tolik nevěříme, máme tu Babiše s takovým procentem hlasů, že bez něj nepůjde NIC a Tomia Okamuru s jeho programem hadra. Nikdo se nedohodne s nikým. A to ne proto, že by si bylo všech 7 zvolených stran tak ideologicky vzdálených, nýbrž proto, že zejména dva nováčci vlastně ideologicky vyhranění nejsou. Takový Babiš svoje sliby posouvá střídavě doprava a pak zase doleva. Najednu stranu v povolební debatě prohlásil, že neví, zda je Bohuslav Sobotka ochoten s nížit daně, ale jeho plakáty hlásají zajištění důchodců - nějak mi ta rovnice zkrátka nesedí. Jestliže už teď není na důchody, jak chce pan Babiš přijít k penězům, když chce snižovat daně (řekl daně, opravdy DANĚ, takže babo raď, jaké myslel... snad všechny..achjo..)? To asi doma ukrývá perpetummobile! A lidi tomu všemu fakt VĚŘÍ?! PROBUĎTE MĚ UŽ, SAKRA!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamzik Kamzik | E-mail | Web | 1. listopadu 2013 v 19:29 | Reagovat

Ber to z té lepší stránky, ČSSD s komunistama mají "jenom" 83 mandátů, i když tu byla důvodná obava, že dají dokupy většinu. SPOZ navzdory protežovaní v diskuzích dostala trapných 1,5% a Zemanovi se nepodařil puč v ČSSD a pokud sebou ještě párkrát ožralý střelí o zem, tak za chvíli můžeme jít volit nového prezidenta :-D

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 2. listopadu 2013 v 22:12 | Reagovat

[1]: no jo, taky mě překvapilo, že občané nebyli zas tak tupí a Zemanovce jich tolik nevolilo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama