Just LIVE like there was no tomorrow!!

Červenec 2013

Informace neinformace a BBC přes kopírák

28. července 2013 v 13:59 | P. Bloody |  Mýma očima..
Když jsem během posledního semestru navštěvovala seminář jistého pana Vodičky, byla jsem po několika úvodních sezeních natolik znechucena jeho sebeláskou a egem, že jsem se rozhodla jeho seminář nenavštěvovat pro jistotu vůbec. Ale teď mu musím dát (alespoň v něčem) za pravdu.
Když jsem poprvé slyšela termín ,,bíbícializace" českých médií, cukal mi levý koutek. Ovšem po zcela otřesné a naprosto nesmyslné lavině informací ohledně nového dědice britské královské koruny uznávám - je to realita. Pokud se narození budoucího dědice stalo hlavní zprávou britských, kanadských či australských médií, je to poměrně snadno pochopitelné. Ale proč je to hlavní zprávou v srdci Evropy? Můj život to ovlivní asi podobně jako výpadek elektřiny v Kapském městě a význam to má úplně stejný - žádný. Se Spojeným královstvím nemá naše země společného naprosto nic, pokud pomineme to, že také píšeme latinkou a jsme členy moderního cirkusu zvaného Evropská unie. A dál?
Zpráva svým významem srovnatelná s předpovědí počasí v Bangladéši se objevuje zásadně na prvních místech, titulkách a v úvodu zpravodajských relacích - kde to žijem? Tahle mediální realita popírá kompletně všechno, co jsem se učila na fakultě. Význam události určuje přeci kromě aktuálnosti také blízkost! Čím to je, že britský superporod má přednost před všemi událostmi v naší skromné republice? Proč lidi zajímá narození dítěte dvou naprosto cizích lidí, které nejspíš nikdy v životě neuvidíme, natož abychom s nimi prohodili nějaké to slovo? Nebo prostě naše redakce kopírují obsah BBC, protože sami už nejsou schopni vybrat obsah adekvátní místu vzniku a vysílání/vydávání zpraodajství?
Prosím, je mi docela jedno, kolik vévodkyně přibrala a jestli ještě má nebo nemá břicho a kdo všechno novopečeným rodičům gratuloval. Srdečně mě to netankuje. Na domáci politiku národ rezignoval, ale na kochání se královským miminem nikoli. Bravo! Čím dal tím lépe, vážení!