Just LIVE like there was no tomorrow!!

Zemanovi voliči, nelezte mi na oči

26. ledna 2013 v 22:13 | P. Bloody |  Mýma očima..
Vážení spoluobčané,

stydím se za vás. Nešli jste k volbám? Volili jste Zemana? Gratuluju, máte, co jste chtěli. A teď buďte tak laskavi, zalezte do kanálu a vašeho (!) prezidenta si vezměte s sebou. Protože Hrad bude lepší podpálit, než do jeho útrob nastěhovat arogantního alkoholika, který trpí silnou nenávistí vůči svobodným médiím, zejména Mladé frontě a Lidovým novinám.
Volit menší zlo se osvědčilo v senátních volbách. Ale najednou se lidem zatemnily mozky a volili aroganci a hulvátsví. Nevoličům bych ráda vzkázala, že mě vůbec nezajímá, že v druhém kolem nebyl velký výběr - na to jsme byli všichni upozorněni dopředu, takže svoje argumenty, že beztak nebylo z čeho vybírat, si strče někam (a hodně hluboko!).

Karel Schwanzerberg není terno, ale není to zamindrákovaný dědek vševěd, všudebyl a všechnoznál. Je to chlap s názorem a s chybama. Nesnažil se lidem zalíbit kritikou zvyšování daní ani kecama o zrušení senátu nebo progresivním zdanění. Byl reálný a přímý, i když má velkou slabost pro Kalouska, v tomto případě byl on ten, který si uvědomoval, na jakou pozici kandiduje a že jeho hlavní rolí jakožto prezidenta republiky bude reprezentace státu. Zeman si uvědomoval jen t, že se musí lidem líbit. A našemu národu, jehož průměrné IQ po dnešku neodhaduji na víc než na 50 (a to nám, milí Češi, asi ještě fandím...) to stačí. Většina voličů ani po důsledné osvětě médií (která jsou moc fujky a podporují Schwarzenberga) do dnes netuší, jaké má prezident pravomoce a zřejmě se domnívají (jak dnes zaznělo na ČT 24), že sjednotí levici a jim to pomůže. Ach ano, sjednotit levici, to je potřeba, protože právě takoví lidé (myšleno levičáci) mají nepěkný zvyk sedět na prdeli a čekat, až se o ně stát postará. A když se jich zeptáte, kdo nebo co je stát, vypadne z nich (z těch chytřejších) SOCIÁLKA! Co se progresivního zdanění týká, pan (bohužel) nový prezident se velmi rád ohání zavedením v západních zemích, ale jaký humbuk to vyvolalo ve Francii, to už nezmiňuje. Upřímně nechápu, proč bychom úspěšné lidi měli trestat za to, že jsou úspěšní. Proč by měl Jančura platit vyšší daň než pokladní - vždyť jí nikdo nebrání, aby začala přepravovat lidi z Brna do Prahy! Nikdo si neuvědomí to, že každý podnikatel riskuje, když se do něčeho pouští - zrovna Jančura je šťastný případ, kterého jeho přepravní společnost uživí. Ale jsou lidé, ktrým podnik krachne a jim zůstanou jen oči pro pláč, v horším případě i s dluhy. Ale to už nikdo nevidí, to nikoho nezajímá. Všichni radš pohodlně sedí na zadku a stěžují si, že mají málo peněz a čekají, až přijde někdo, kdo jim slíbí, že ty ,,ošklivé a bohaté" strestá vyšší daní, aby si jako nemysleli... (co?)
A pak Zeman svůj proslov o progresivním zdanění dorazí větou, že se s hlubokou úctou klaní před baťovskými podnikateli, čímž si naprosto nakálel do úst. Koho ctím, toho neokrádám!
Porblém je, že lidi, kteří mají maturitu, mají pocit, že jsou kingové a zaslouží lékařské platy. To je na jednu stranu možné, ale leda v případě, že přestanou čekat, až jim je někdo dá a prostě pro to začnou něco dělat (a nemusí t být zrovna meziměstská přeprava žlutými autobusy, vždyť provozovatel ToiToi si také nežije špatně, alespoň podle článku v jednom čísle časopisu Forbes tak lze soudit...).
Řešení? Volí Zemana! I když on si o prograsivním zdanění může tak maximálně povídat s Moravcem, protože sám jej zavést nemůže a jsem přesvědčena, že poslanecká sněmovna by ho s takovým návrhem poslala rychle k šípku.
Když pomineme neexistující pravomoce, kterými podle některých voličů disponuje (a jimiž ve skutečnosti disponuje výhradně parlament), jsou argumenty Zemanových voličů zejména protischwanzenbergovské a k smíchu, místy k pláči.

  • schvaluje rozsah a podobu Klausovy amnestie - a to jste slyšeli do koho? Od Zemana?
  • Je pro integraci ČR do EU - Tak to jste, přátelé, krapet pozadu, k integraci už nějakou dobu dochází. A jestli se vám to nelíbí, tak s vámi souhlasím, jsem rovněž euroskeptik. Ale na druhé straně - není Václav Klaus také euroskeptik? A není náhodou českých prezident? A co zmohl proti EU za svých deset let ve funkci? Správně odpovědi: ano, ano, nic Co z toho vyplývá nechám na přirozené inteligenci. Anebo radši ne - prezident může být euromilovník nebo euroskeptik, hlavní slovo při ratifikaci mezinárodních smluv nemá, pouze poslední.
  • Další Rakušák v čele českýho státu nikdy - a teď vážně... to byl jenom výkřik zatemněné mysli, že? Pokud ne, zajděte do nejbližši základky, vyhledejte učitele dějepisu na druhém či vlastivědy na prvním stupni a požádajte o stručný výklad dějin zemí českých. Nápověda zní Habsburk. Komu to nic neříká, nechť se v dané základní škole rovnou zapíše.
  • V nejhorších časech zdrhnul a zradil tak republiku i národ - může jedenáctiletý hošík zradit národ? A jestli ano, může se postavit proti svým rodičům a hrdě setrvat v totalitním státě?
  • Jeho žena neumí česky - moje babička neumí paličkovat... (??)
  • žvatlá, není mu rozumět - Zeman řekl ,,...o internetových nemluvně." Chci vidět to nemluvně! Havel ráčkoval, vzpomínáte ještě vůbec...?
Pro vás, Zemanovi voliči, byly tyto argumenty důležité (pořád přemýšlím, jak může Schwarzenberga omezovat manželčina neznalost češtiny...), takže bude na Hradě sedět arogantní vyžrané prase (prasata prominou...) s vychlastaným hlasem. To jsme si pomohli. Uzavírám sázky, kdy se mu podaří v počtu trapasů předhonit Klause - já to typuji na 8. března.
A abych nezapomněla, navážením se do Václava Moravce si vysložil poukaz na parádní facku - šance tedy má Miroslav Kalousek anebo Miroslav Macek, kteří se v této činnosti již osvědčili...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | 27. ledna 2013 v 14:47 | Reagovat

-schvaluje amnestii - to jsme slyšeli od pana knížete osobně, i když za pár dní zase tvrdil že ji neschvaluje - trochu si protiřečí
- další "argumenty" jsou mimo, ale moje důvody proč jsem ho nevolila:
- 1) hodně často si protiřečí
- 2) svoje omyly omlouvá "nepřesným vyjádřením nebo vlastní blbostí"
- 3) je pro zavedení poplatků na VŠ
- 4) zastáncem Eura (máme vlastní monetární politiku a když se budeme řídit jednotnou politikou Eu, tak na to dojedeme jako Slováci)

A důvod proč Zeman nemá rád svobodná média je ten, že propagovaly Schwarzenberga (! a prosím tě je to SchwaRzenberg - nikoliv s N)- což je nepopiratelný fakt protože všechny tyhle noviny jsou vlastněny Německými společnostmi a všude jsme mohli číst "volím knížepána" .... což je prostě hnus, protože média mají být objektivní

A samozřejmě Zeman není dokonalý, ale jeho arogance mi vadí méně, než nesmysly které Kája plácá.

2 P. Bloody P. Bloody | Web | 27. ledna 2013 v 17:19 | Reagovat

Pokud jsem KS správě pochopila, schvaluje amnestii jako akt milosrdenství, ale rozsah, který zvolil VK neschvaluje. Amnestie a Klausova amnestie není totéž. A pokud to myslel jinak, ouha. Nicméně Zeman si protiřečí také, ale ani jeden není sám. Snad jediní kandidáti, komu se během předvolebních debat povedlo se do svých výroků nezamotat, byli Fišerová s Roithovou a Diensbierem... Ani jeden z nich se nedostal do druhého kola. A přitom je protiřečení těžký hřích... zajímavé!
Tvoje další důvody odpovídají neznalosti prezidentských pravomocí. Pro zavedení školného je TOP09 už tři roky. Už tři roky žádné školné naplatím. A tím, že se jeho zastánce stane prezidentem, se školné ,,samo nezavede" či co si myslíš.  Jak jsem říkala - k smíchu, místy k pláči. Zastánce eura je totéž jako euromilovník. KRISTOVA NOHO, JÁ VÍM, ŽE ÚSTAVA NENÍ ZROVNA ODPOČINKOVÁ LITERATURA, ALE BYLO BY FAJN, KDYBY JI LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ VOLEBNÍ PRÁVO, ZNALI!

A prosímtě, německé společnosti s MALÝM n, nikoliv s VELKÝM - je legrační, když někdo, kdo opravuje přehozená písmenka ve jméně, pak udělá pravopisnou chybu...

Co se médií týče, objektivní má být zpravodajský obsah. V redakci také sedí voliči a těm naopak nikdo nesmí bránit vyjádřit své stanovisko, což se obvykle děje prostřednictvím úvodníku. Jsem skutečně alergická na to, když mě někdo poučuje o tom, jak mají vypadat média, neboť se třetím rokem zabývám jejich studiem.
A na zvěr, než my splníme podmínky pro přijetí Eura, vyhasne zemské jádro!

3 Kamzik Kamzik | E-mail | Web | 28. ledna 2013 v 1:15 | Reagovat

Mě zase přijde nejsmutnější, že se opět osvědčila velmi negativní kampaň. Zdá se, že je jednodušší přitáhnout voliče k volbám volit proti někomu než pro někoho.

4 pavel pavel | Web | 28. ledna 2013 v 13:12 | Reagovat

Máš pravdu, že se i k Moravci choval arogantně... ale ten to bral s nadhledem.
Každopádně Zeman vyhrál nečestně a to těm lidem, kteří ho volili, jsou na stejné mravní kultury jako on, nedochází.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama