Just LIVE like there was no tomorrow!!

Leden 2013

Zemanovi voliči, nelezte mi na oči

26. ledna 2013 v 22:13 | P. Bloody |  Mýma očima..
Vážení spoluobčané,

stydím se za vás. Nešli jste k volbám? Volili jste Zemana? Gratuluju, máte, co jste chtěli. A teď buďte tak laskavi, zalezte do kanálu a vašeho (!) prezidenta si vezměte s sebou. Protože Hrad bude lepší podpálit, než do jeho útrob nastěhovat arogantního alkoholika, který trpí silnou nenávistí vůči svobodným médiím, zejména Mladé frontě a Lidovým novinám.
Volit menší zlo se osvědčilo v senátních volbách. Ale najednou se lidem zatemnily mozky a volili aroganci a hulvátsví. Nevoličům bych ráda vzkázala, že mě vůbec nezajímá, že v druhém kolem nebyl velký výběr - na to jsme byli všichni upozorněni dopředu, takže svoje argumenty, že beztak nebylo z čeho vybírat, si strče někam (a hodně hluboko!).

Karel Schwanzerberg není terno, ale není to zamindrákovaný dědek vševěd, všudebyl a všechnoznál. Je to chlap s názorem a s chybama. Nesnažil se lidem zalíbit kritikou zvyšování daní ani kecama o zrušení senátu nebo progresivním zdanění. Byl reálný a přímý, i když má velkou slabost pro Kalouska, v tomto případě byl on ten, který si uvědomoval, na jakou pozici kandiduje a že jeho hlavní rolí jakožto prezidenta republiky bude reprezentace státu. Zeman si uvědomoval jen t, že se musí lidem líbit. A našemu národu, jehož průměrné IQ po dnešku neodhaduji na víc než na 50 (a to nám, milí Češi, asi ještě fandím...) to stačí. Většina voličů ani po důsledné osvětě médií (která jsou moc fujky a podporují Schwarzenberga) do dnes netuší, jaké má prezident pravomoce a zřejmě se domnívají (jak dnes zaznělo na ČT 24), že sjednotí levici a jim to pomůže. Ach ano, sjednotit levici, to je potřeba, protože právě takoví lidé (myšleno levičáci) mají nepěkný zvyk sedět na prdeli a čekat, až se o ně stát postará. A když se jich zeptáte, kdo nebo co je stát, vypadne z nich (z těch chytřejších) SOCIÁLKA! Co se progresivního zdanění týká, pan (bohužel) nový prezident se velmi rád ohání zavedením v západních zemích, ale jaký humbuk to vyvolalo ve Francii, to už nezmiňuje. Upřímně nechápu, proč bychom úspěšné lidi měli trestat za to, že jsou úspěšní. Proč by měl Jančura platit vyšší daň než pokladní - vždyť jí nikdo nebrání, aby začala přepravovat lidi z Brna do Prahy! Nikdo si neuvědomí to, že každý podnikatel riskuje, když se do něčeho pouští - zrovna Jančura je šťastný případ, kterého jeho přepravní společnost uživí. Ale jsou lidé, ktrým podnik krachne a jim zůstanou jen oči pro pláč, v horším případě i s dluhy. Ale to už nikdo nevidí, to nikoho nezajímá. Všichni radš pohodlně sedí na zadku a stěžují si, že mají málo peněz a čekají, až přijde někdo, kdo jim slíbí, že ty ,,ošklivé a bohaté" strestá vyšší daní, aby si jako nemysleli... (co?)
A pak Zeman svůj proslov o progresivním zdanění dorazí větou, že se s hlubokou úctou klaní před baťovskými podnikateli, čímž si naprosto nakálel do úst. Koho ctím, toho neokrádám!
Porblém je, že lidi, kteří mají maturitu, mají pocit, že jsou kingové a zaslouží lékařské platy. To je na jednu stranu možné, ale leda v případě, že přestanou čekat, až jim je někdo dá a prostě pro to začnou něco dělat (a nemusí t být zrovna meziměstská přeprava žlutými autobusy, vždyť provozovatel ToiToi si také nežije špatně, alespoň podle článku v jednom čísle časopisu Forbes tak lze soudit...).
Řešení? Volí Zemana! I když on si o prograsivním zdanění může tak maximálně povídat s Moravcem, protože sám jej zavést nemůže a jsem přesvědčena, že poslanecká sněmovna by ho s takovým návrhem poslala rychle k šípku.
Když pomineme neexistující pravomoce, kterými podle některých voličů disponuje (a jimiž ve skutečnosti disponuje výhradně parlament), jsou argumenty Zemanových voličů zejména protischwanzenbergovské a k smíchu, místy k pláči.

  • schvaluje rozsah a podobu Klausovy amnestie - a to jste slyšeli do koho? Od Zemana?
  • Je pro integraci ČR do EU - Tak to jste, přátelé, krapet pozadu, k integraci už nějakou dobu dochází. A jestli se vám to nelíbí, tak s vámi souhlasím, jsem rovněž euroskeptik. Ale na druhé straně - není Václav Klaus také euroskeptik? A není náhodou českých prezident? A co zmohl proti EU za svých deset let ve funkci? Správně odpovědi: ano, ano, nic Co z toho vyplývá nechám na přirozené inteligenci. Anebo radši ne - prezident může být euromilovník nebo euroskeptik, hlavní slovo při ratifikaci mezinárodních smluv nemá, pouze poslední.
  • Další Rakušák v čele českýho státu nikdy - a teď vážně... to byl jenom výkřik zatemněné mysli, že? Pokud ne, zajděte do nejbližši základky, vyhledejte učitele dějepisu na druhém či vlastivědy na prvním stupni a požádajte o stručný výklad dějin zemí českých. Nápověda zní Habsburk. Komu to nic neříká, nechť se v dané základní škole rovnou zapíše.
  • V nejhorších časech zdrhnul a zradil tak republiku i národ - může jedenáctiletý hošík zradit národ? A jestli ano, může se postavit proti svým rodičům a hrdě setrvat v totalitním státě?
  • Jeho žena neumí česky - moje babička neumí paličkovat... (??)
  • žvatlá, není mu rozumět - Zeman řekl ,,...o internetových nemluvně." Chci vidět to nemluvně! Havel ráčkoval, vzpomínáte ještě vůbec...?
Pro vás, Zemanovi voliči, byly tyto argumenty důležité (pořád přemýšlím, jak může Schwarzenberga omezovat manželčina neznalost češtiny...), takže bude na Hradě sedět arogantní vyžrané prase (prasata prominou...) s vychlastaným hlasem. To jsme si pomohli. Uzavírám sázky, kdy se mu podaří v počtu trapasů předhonit Klause - já to typuji na 8. března.
A abych nezapomněla, navážením se do Václava Moravce si vysložil poukaz na parádní facku - šance tedy má Miroslav Kalousek anebo Miroslav Macek, kteří se v této činnosti již osvědčili...