Just LIVE like there was no tomorrow!!

Prosinec 2012

Nový Blog.cz vcelku vzato na PRD

23. prosince 2012 v 17:13 | P. Bloody |  (Ne)konkrétní postřehy a komentáře
Bože, bože... Teda jsem osobně hrozně ráda, že svět neskončil. Ten úžasný svět, který miluju a na který pořád nadávám, je tu pořád, drží pohromadě. Nejsem ale zrovna ráda, že skončil původí Blog.cz, tedy vzhled jeho úvodní strany. Co se designu týče, je mi docela šumák. Hlavní strana mi vždycky sloužila jako výčet užitečných odkazů. To pominulo. Jako první se zobrazuje (překvapivě) nabídka autorského klubu, jakés takés domnělé ,,elity", jež je na Blog.cz silně protežována už léta a já se léta bavila na účet peripetií kolem tohoto stáda elitářů, jako byla absurdní pravidla a jejich ještě absurdnější úpravy, vyhazování a přijímání nových oveček aj. Ano, bavila jsem se, ale teď už mě to začíná trochu kálet. Kam mi zmizel seznam publikovanách článků mých oblíbenců? Info o nových komentřích? Místo toho se mám týden dívat na to, že konec světa nenastal (FAKT?) a poté sklouznout očima na výběr jakýchsi blogů dne? To je vtip? Já přeci vím o autorech, jejichž blogy stojí za přečtení a fakt nepotřebuju, aby je někdo převybíral. Tyhle stupidní výběry ,,těch nejlepších" už mi vážně lezou krkem. Nevím, na základě čeho jsou tyhle blogy vybírány, nejspíš podle návštěvnosti nebo podle subjektivního výběru kohosi z Blogu (nejlépe Staníkem, jehož nejoblíbenější činností je mazat moje komentáře na Srdci blogu a následně mi blokovat možnost komentovat úplně, protože argumenty dvacetiletý holky jsou na něj asi příliš silný) vydávaného za výběr objektivní. Bomba, to mě vytrhne. Poté přichází odkazy na téma týdne, což je fajn, ale mělo by z toho být asi trošku znát, že téma týdne už dávno není dílko Blogu, ale samotný blogerů, nemýlím-li se...? A to nejhorší nakonec. Baf! Odporná.cz řeší dilema, jak se nejlépe obléct ke stromečku! Tak to je teda gól!

I kdyby mi Blog.cz umožnil znovu komentovat na Srdci blogu, vrátil moje smazané komentáře, omluvil se a desetkrát mi popřál pěkné Vánoce, budu požadovat jediné - vraťte mi rychlé odkazy na články MOJÍ ,,elity" a všechno ostatní si strčte.... za klobouk!

That´s why I want the world to carry on

14. prosince 2012 v 11:07 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Hrozba konce světa na nás číhá všude, ze všech stran se valí obrázky Mayského kalendáře, pan Hájek prostřednictvím Reflexu (jeden duševní mrzáček v podobě J. X. D. jim zřejmě přestal stačit) šíří své katastrofické vize toho, kterak jedna erupce na Slunci může zničit kompletně všechny IT zařízení, takže všechno, co jest řízeno výpočetní technikou. Spálí to internet a vůbec všechny komunikační prostředky. Já bych byla radši, kdyby erupce spálila pana Hájka, ale to se pravděpodobně nestane. Zlo převlečené za dobro, které převzalo moc, byl podle tohoto narušeného jedince Havel, nikoliv třeba Hitler, Lenin, Kaddáfí, Husajn... Podle čehož lze soudit, že apokalypsa se blíží. Pan Hájek by měl hlavně vědět, že nebýt Havla, těžko by teď prezidentoval Klaus a nejspíš by tedy neměl komu dělat poskoka. I když, co my víme, třeba by rád dělal poskoka komukoliv.

To už zase odbočuju k médiím a k plitice a to jsem fakt nechtěla. Chtěla jsem jenom říct, že rozhodně nechci, aby se s tímhle světem cokoliv stalo. Úplně nejmíň ze všeho se mi totiž chce umírat. Rozhodně ne teď a tady, a už vůbec ne vinou nějakého konce kalendáře na šutru! Rok 2013 má být mezníkem, mám končit školu, mám v plánu zkusit věci, které jsem se až doteď bála, kvůli tomu, že neseženu práci, že mě nevezmou na školu nebo mě vyrazí, když budu vypadat jinak a dělat jiné věci, než které se ode mě očekávají - ten strach byl poměrně oprávěný, nakonec, nejsem na umělecké škole, a ačkoliv studuju na novnáře, což je povolání, o němž panuje jakýsi konstrukt, že je to hrozně bohémské povolání pro volnomyšlenkáře, tak to NENÍ PRAVDA. Teď se nebojím. Lidé, kteří mě mají u státnic zkoušet, už mě znají a já věřím, že i kdybych přišla s potetovaným ksichtem (ne, Franze fakt nevolím!), jejich hodnocení to neovlivní. A taky jsem si za tenhle strastiplný rok něco naškudlila, takže jestli neseženu částečný úvazek, hlady nepojdu. Navíc mě den ode dne přestává míň svazovat pocit nějakého dluhu vůči našim a vůči lidem okolo. Poprvé za posledních 14 měsíců nejsem unavená, roztěkaná a věčně v napětí. A má končit svět? To ani náhodou, jako ateista pocházející z prostředí nepraktikujících křesťanů prostě nevěřim na apokalypsu, Ježíš z Nazaretu existoval a byl to milosrdný chlapík a Havel nebyl antikrist. Já nevím, jak vy, ale já 21. 12. nekončím