Just LIVE like there was no tomorrow!!

Září 2012

God fucking love you all...

28. září 2012 v 20:38 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Let me tell you something, I´ve been around since fucking 198 fucking 8. And you give me 1 fucking minute? I´m not fucking Justin Bieber you motherfuckers!

Oh yeah, projev vytočeného Billieho J. Armstronga asi neunikl nikomu, kdo sleduje Green Day nebo hudební scénu obecně. Upřímně se mu nedivím, chápu ho a nečekala bych od člověka s jeho temperamentem jinou reakci. O něho tu ale nejde. Ten naštvanej jsem tady teď já, ale já nemám mikrofon ani dav fandů, kteří by hltali každé mé slovo, i když by každé druhé bylo FUCK nebo jeden z jeho možnýcj tvarů. Mně nikdo nezkrátil čas vystoupení, zato se mě ale někdo ošklivě dotkl. A vykolejil. Takže já jsem pubertální? Já jsem vybíravá? Já že jsem někdo, kdo potřebuje poučit. Já? Sedím snad celé večery na Facebooku, abych ,,postovala" infantilní fotky? Abych sdílela videa a vyměňovala si pak s ostatními prudce inteligentní komentáře? Jsem to já, kdo ze dne na den mění názory na lidi? NE! A já mám být poučována o tom, jak mám myslet, jak mám trávit volný čas a jak mám přistupovat ke vztahům? Mám dojem, že rovněž NE. A nestojím o to. Jsem ve svých jednadvaceti dospělejší než leckterý třicátník, mám před sebou třeťák a státnice, vydělávám si na sebe a navíc jsem dokonce tolik finančně gramotná, že jsem si za těch dvacet let života dokázala i nějakou tu tisícovku napořit, kdybych si nějakou dobu náhodou nebyla schopna na sebe vydělat (pravda, nečekala jsem, že to přijde tak rychle...). A já jsem pubertální a potřebuji poučit. Hovno!

Lítost vystřídal vztek, už zase se potvrzuje, že znát někoho dlouho neznamená znát dobře. Jak mi tohle vůbec může někdo říct. Vždycky jsem jednala jinak než otravná většina, protože mě prostě většinové chování ,,... maj to tak všichni, chodí tam všichni..." nebavilo. Ač učení a zájem o učivo obecně byly děsně uncool a frčel imbecilskej hipec, v němž si vylívali srdíčka zastydlí puberťáci snažící se zoufale udělat díru do světa, já patřila k premiantum a poslouchala metal. Neopisovala jsem z taháků a měla třeba jen dvě zmeškané hodiny za pololetí, protože mě atmosféra střední školy bavila a studium mou osobu nikterak nezatěžovalo ani neobtěžovalo. Po matuře jsem se nehlásila zásadně jen do Prahy a na obory, které mi vlastně nic moc neříkaly jenom proto, abych se nemusela nikam přesouvat a ukončovat studentské vztahy, které se beztak rozpadaj. A taky prostě nebudu ztrácet čas něčím, o čem vím, že to nemá smysl.

Jo, můžu si za svoji samotu sama. Jasně, všechno dělám špatně, protože jsem vybíravá a pubertální, když čekám na jiskru, když nutně nepotřebuju dlouhodobý vztah, když potřebuju jenom rozbouřit hormony v mozku a dostat se na čas do zamilovany euforie, která mi z hlavy vyžene trable s tématem bakule, neustálé počítání kreditů a zoufalé hledání práce a odborné praxe, kterou stále nemám splněnou. Pořád je lepší uvést mozek do stavu beztíže přirozenými chemickými reakcemi (které mimochodem zařídila matička příroda za účelem zachování druhu, takže asi i přiroda je pubertální - přírodo, proč zamilovanost? Ne, radši pravou lásku! Nebo knihu...) než pomocí voňavé sloučeniny nesoucí název etanol či jinými látkami navozujícími všeobjímající lásku, spokojenost a pitomý smích. Nepotřebuji si hrát na vážnou známost, když mi život v zajetých kolejích vyhovuje. Kromě sebe se ohlížím maximálně na rodiče. A v posledních měsících i na Peťuli, jinak mé rozhodování nemůže nikdo (byť jen pasivně a třeba nevědomky) ovlivnit. Ale jsem prostě jenom člověk a některé chemické reakce začne organismus po nějaké době vyžadovat.Randění je pubertální a seznamování se na všemožných akcích, koncertech a jiných masových a děěěsně neosobních událostech jakbysmet - teď už jsem poučena. Takže budu milostivě čekat na zadnici, až mě někdo s někým seznámí a já se prostě zamiluju, i kdyby to mělo trvat měsíce, či roky - protože jedině tak je to dospělé a opravdové. You´ve got me fucking joking! One minute left, now I´ve got nothing left!

Norský lék na českou blbost

17. září 2012 v 19:13 | P. Bloody |  Mýma očima..
Od předminulého týdne se začal po naší malé republičce šířit metanolový mor. Nelze si toho nevšimnout, přece jenom, když během několika málo dní umřelo přes 10 lidí a několik dalších příšlo o zrak, tak to už opravdu stojí za pozornost. Kauza jedovatého alkoholu na českém trhu přiměla mnoho lidí k rádoby inteligentním výkřikům a komentářům, podle kterých lze soudit, že blby stále můžeme vyvážet (spíš než ten alkohol.. blbce máme kvalitenějí!). Ať už se jedná o pokkusy kritizovat postupy ministra zdarvotnictví nebo reakce očanů. Nejčastěji teď intelektuálové propírají prohobici, aniž by věděli, co to prohibice je. Každý (nebo alespoň ten, kdo trpí tendencí se k současnému dění na trhu s lihovinami a jednání ministerstva zdravotnictví vyjadřovat) by měl vědět, že prohibice je zákaz výroby, distribuce a prodeje určitého výrobku, zejména alkoholických nápojů. Ne každý měl na základní škole takovou učitelku chemie jako já, je mi jasné, že ne každému se při výuce o látkách obsahujících skupinu OH dostalo i poučení o tom, co je to vlastně ta prohibice. lAe vážení, stačí otevřít slovník cizích slov dřív než ústa. U nás se nejedná o žádnou prohibici, nýbrž o dočasný zákaz distribuce alkoholikých nápojů s vyšším procentem ethanolu v objemu, než je 20 %. Onen prohibiční zákon, který platil v USA od r. 1920 nepovoloval nic, co mělo v objemu víc než 0,5 % ethanolu. To znamená, že by vám neprošlo ani Frisco... Když už musíte být zajímaví a zveličovat, zkuste před prohibici nastrčit slůvko ČÁSTEČNÁ.

Tak.Tteď bych já ráda přispěl svou pověstnou troškou do mlejna. Dovolím se nejprve zeptat, proč lidi Hegerovi zákaz alkoholických nápojů nad 20 % tak rádi a hojně vyčítají? Jasně, pro ekonomiku je to prů..r, nejen kvůli úniku na dani, ale domnívám se, že naše pálenky tvoří významnou část exportu. Ale nemělo by být prioritní ochránt životy a zdraví občanů? Ach, ano, řečnická otázka. A jak to chcete udělat, když jste ministr zdravotnictví v zemi, kde jsou občané zřejmě debilní, protože přesto, že už máte 11 obětí, u nichž se zcela jasně prokázalo, že smrt způsobila otrvba methylakoholem, jsou toho plná média, o ničem jiném se pomalu nemluví (metanolová aféra svou velikostí trumfla dokonce i změny v hromadné dopravě v Praze...), oni se vesele dále nalévajít vrdým alkoholem, který byl příčinou otrav. Samozřejmě, těch několik prvích případů smrti a poškození zraku, to byla děsná smůla, kdepak, smůla je slabý výraz, to byl děs. Od prvního případu jsem se akloholu nedotkla a jsem tak připodělaná, že ani to pivo se nedám, ač je povoleno a nikdo se jím doposud neotrávil. Ale žiju - možná to bude souviset. Nechápu, jak je mložné, že pokud byl v pátek 14. září vydán zákaz podávání vrdého alkoholu, máme dnes, tedy 17., další oběť otravy metanolem. Co je třeba udělat, aby občané České republiky pochopili, že nemají pít tvrdý alkohol? 20 mrtvých nestačí? Zákaz prodeje a nalévání tvrdého alkoholu také ne? Místo toho, aby ministerstvo vydalo prohlášení, že pití tvrdého alkoholu je na vlastní nebezpečí, snaží se lidi chránit před otravou jako malé nesvéprávné děti, kterým musí maminka zabránit hrát si na silnici, aby tam nechodily nepřišly o zdraví či rovnou o život. Zásadní rozdíl je v tom, že ti, kteří mohou pít, jsou sv právní a právně způsobilí - to už nejsou děti. Kdo se ve chvíli (nebo ještě později), kdy bylo potvrzených 16 úmrtí na otravu metylalkoholem, napil rumu, vodky, slivovice nebo jakékoli pálenky, je (a možná spíš už jenom byl...) sebevrah nebo naprostý imbecil, který nemá absolutně nárok na jakoukoli léčbu, protože lůžko na JIPce zabítá kvůli své neodpovědnosti a blbosti. Já bych takového nakopala do zadku a nechala ho jeho osudu, řídíc se heslem Chytrému napověz, blbého kopni. Místo toho ale nakoupíme za peníze ze státní pokladny (kterých bude i díky stopce v prodeji alkoholu stále méně a méně) serum na léčbu otravy metanolem od norského specialisty. Sice jich přivezl několik zdarma (a to bylo šlechetné), ale díky imbecilitě českého národa toto množství nebude stačit. Inu, nemáte někdo volných 200 000 na ampulku sera pro někoho, kdo i navzdory absolutnímu stažení tvrdého alkoholu z trhu prolévá své hrdlo vodkou? Ježkovo voko, jak srozumitelněji, polopatyčtěji a jasněji lze ještě říct NECHLASTEJ! ?