Just LIVE like there was no tomorrow!!

Květen 2011

Mít tak vaše starosti...!

29. května 2011 v 21:14 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Sice jsem si kdysi řekla, že už nebudu blog využívat ke svým srdceryvným výlevům, sebelítostným kecům a vyprávěním toho, kdo mi co řek a co jsem na to řekla já, neboť od toho jsou na Blog.cz jiná esa, a budu jej zavalovat spíš svým komentováním a případným glosováním všeho a všech, (neboť v tom jsem zase eso já) ale nedodržím to. V rubrice Vita mia in parole přibude text. Neříkejme tomu článek, jsem zasažena žurnateorií....

Abych to pořád neobcházela - JÁ MÍT TAK ČAS A NÁLADU ZABÝVAT SE TAKOVÝMA SRA*KAMA JAKO MOJI DRAZÍ VRSTEVNÍCI!! Je fakt monstrózně důležitý filozofovat o tom, co je důležité pro udržení vztahu, je taky šíleně podstatný zabývat se tím, jak je společnost zkažená, co? Vy se musíte ale ku*evsky nudit, že? Jak by taky ne, škola není podstatná, rodiče vás uživí a vy můžete až do skonání světa dřepět u compa, vyplňovat idiotský kvízy na Facebooku, fotit se před zrcadlem a pak tím spamovat net, psát těžce intelektuální eseje na téma "svět je hroznej", urážet, co vám do huby přijde, aniž byste vlastně někdy do toho ,,děsně ošklivýho" světa vystrčili rypák, aniž byste věděli, co to je být dospělý!

Je totiž hrozně snadný všechny ,,filozoficky" pasovat na produkty moderní doby, co ráno vstanou, jdou do školy, do práce, večer spát a o víkendu se jdou někam vyvětrat. Jasně, sériové produkty, jo. A vy? Pracovali jste někdy? Ne, to spíš: ručičky, nebojte, vy makat nebudete - ,,...tak se stavím za maminkou, ta mě ráda podpoří..."! Jak byste si teda představovali, vy géniové, perfektní společnost? Kde by se všichni celý den váleli, vytírali si zadky knížkama a vožírali si držky? Stačí jenom trochu myslet, a dojde vám, že bez těch ,,sériovek" byste se ani nenažrali, neboť by nikdo nepěstoval a nechoval, nikdo by nezpracovával, nikdo by neprodával. Protože ano - tohle dělají ty sériové výrobky, co každý den chodí do práce a z práce.
Nikdy vás nenapadlo, že viset téměř ve dvaceti rodičům na krku asi není úplně to nejlepší? Ale proč se té možnosti pouštět, vždyt je to tak pohodlné. Proč studovat, vždyť je to zbytečný, intoši jsou přece na hovno - vy to, milé děti, musíte asi vědět nejlíp.

Strašně bych vám přála, abyste se nacházeli v mojí situaci, kdy si kromě studia budu ještě muset vydělat sama na sebe, abych mohla zůstat v Praze. Jasně, stěhovat se za školou do Prahy a chodit při škole do práce - typický sériový produkt, co? Tak sedněte za komp, co vám koupil váš sponzor Rodiče, s. r. o., a napiště o mně, jak jsem děsně nechutná součástka týhle zlospolečnosti!

Nezabjieš, nesesmilníš, cizí národ neurazíš...

5. května 2011 v 17:25 | P. Bloody |  Mýma očima..
Pojďme rovnou k věci. Tedy hanit státní symboly je prostě hnusné. A filozofické turboúvahy o tom, že národ je vlastně lidský výmysl a žádné symboly mu tudíž nepřísluší, (jelikož jsme všichni lidi - beznárodní) si nechte do debatního kroužku. Ano, v prvé řadě jsme lidé, s tím já souhlasím, ALE...

V USA se, pokud vím, hanobení státních symbolů trestá poměrně přísně. Parodoval to Matt Groening v Simpsonových, takže pokud nejste zrovna specialisté přes americké trestní právo či přstupkový zákon, podívejte se na žlutou rodinku. Matt G. paroduje mnoho jevů z americké společnosti. Anebo zkuste veřejně zapálit americkou vlajku a uvidíme. Abych se nezašprajcla ve Spojených státech, přikročme k mezinárodnímu vnímání státních symbolů - pokud někdo zmrví naši vlajku (třeba při sportovním utkání), můžeme jej žalovat a požadovat omluvu, možná i tučné odškodné (což by, uznávám, bylo lehce přehnané).
Ať už je pro vás národ smysluplý výraz nebo ne, nenaděláte nic s tím, že lidé se k určitým národnostem zkrátka hlásí a hájí je. Co umí udělat přehnané vyzdvihování významu příslušnosti k národu, nám předvedl Herr Hitler před několika lety přímo učebnicově. I tak mnohé národy význam jejich jedinečnosti uznávají a tvrdě za ním stojí. Proto bychom neměli parodovat cizí vlajky, zobrazovat zemi jako velký evropský záchod nebo třeba pískat do hymny!
Ano, přesně tam jsem celou dobu mířila. Kdo sleduje mistrovství světa v hokeji, jež se letos odehrává v Bratislavě, určitě zaznamenal, že zatímco Němcům se daří až nepochopitelně porážet, na koho přijdou, Slováci jsou na tom bídně. Prohra s Ruskem byla asi příliš tvrdá rána na solar. Podobnou derdu uštědřili právě ruské reprezentaci minulý rok naši hokejisté. Ruští hráči si pak demonstrativně strhli stříbrné medaile, které jim nebyly dost dobré. Ale nevypískali naši hymnu!

Drazí bratia se vskutku předvedli, jen co je pravda. Vypískaní hymny je možná pro Rusko větši uražka, než kdyby si slovenští fanoušci ulevili nějakým tím sprostým slovem PO nebo PŘED hymnou! Takhle si celý hokejový svět (a nejspíš nejen ten) bude říkat, že Slováci jsou burani bez jakékoli úcty a uznání. Že mají duté hlavičky, protože tohle se prostě nedělá a u nás to ví děti na základních školách. Mě by asi nikdy nenapadlo vypískat hymnu vítězné země. Není totiž hymna jako hymna. S hymnami podniků nebo fotčusových klubů si dělejte co chcete. Ale shazovat hymny starých národů, které psaly dějiny, to je hnus, nevychovanost, barbarství a v neposlední řadě průser, zvlášť když to udělají před stovkami kamer, které to přes satelit pálí do milionů televizí a monitorů.
Paradox je, že zrovna Slováci jsou národem národním - tím, který své národní cítění dal už několikrát hlasitě najevo, místo parlamentu vedou Národnou radu, která mi silně připomíná Národní shromáždění nebo Národní konvent, který fungoval ve Fracii za dob Velké revoluce. Incident po odhlaení Masarykovy sochy, kdy mladí Slováci tvrdili, že Masaryk byl jejich zkáza a že jeho sochu nechtějí nebo prohlášení, že Velká Morava byla vlastě něco jako velké Slovensko apod. - a teď hanobí ruskou hymnu?

Možná tento článek působí xenofobně. Nenechte se plést! Mám Slováky ráda, jsou to bráchové, a ač jsem se našeho územně správního bratrství účastnila jen dva necelé roky, od mala mi bylo vštipováno, že Slováci jsou naši nejbližší slovanští příbuzní, ať už se stalo a stane cokoli. Nemám nic proti Slovákům, ale mám mnoho proti urážce, kterou jejich hokejoví fanoušci vmetli Rusům.

No, bratia, utrhli jste si mezinárodní kšandu! Kam se hrabe Klaus s ukradeným perem!