Just LIVE like there was no tomorrow!!

Únor 2011

Smazaný komentář na Srdci blogu

26. února 2011 v 0:32 | P. Bloody |  (Ne)konkrétní postřehy a komentáře
Na Srdci blogu si už nějakou tu dobu můžete přečíst rozhovor s Michalindou. V tomto rozhovoru jsem objevila nějaké češtinářské i formální žurnachyby. Ve svém komentáři, který jsem dnes pod rozhovor vložila okolo šesté hodiny večerní, jsem na ně upozornila. Kromě nich jsem si neodpustila rýpnout si do PR stylu, jímž je rozhovor místy prosycen - viz. otázka ,,Máš na Nově oblíbený pořad? Uvažovala jsi o psaní pro Krásná.cz.." a spol. Na měřiči návštěvnosti jsem zaznamenala několik vstupů na mé stránky právě z tohoto rozhovoru. Bylo jasné, že můj komentář asi nějaké čtenáře zaujal natolik, že se obtěžovali kliknout na odkaz na můj blog a podívat se na moje písemné stesky a vřesky. Říkala jsem si, že mi dost možná i někdo odpověděl na můj komentář. Na to, že mi bude plno lidí nadávat, jsem byla připravena, ale řekla jsem si - ať si, já se za svou pravdu kliďánko budu hádat, když jinak nedaj... otevřu stránku se zmíněným interview - a ouha! Můj komentář, který jsem vkládala v šest večer, nikde! Poslední komentář před šestou hodinou je z 17:22 a pak je až z 20:35 - taková časová mezera? Že by tam nikdo tři hodiny ničím nepřispěl? Nebo byly komentáře natolik vulgární a mravnost mladistvých ohrožující, že je bylo nutno cenzurovat, tedy odstranit? V mém článku bylo jediné sprosté slovo, kteé bylo ovšem vyhvězdičkované :D naprosto nevinné. Byly smazány ještě další komentáře? Nebo jen ten můj, neboť jsem si dovolila upozonit na chyby a PR závan? Pod rozhovor vložím ještě následující komentář:
johohóó!! Můžu vědět, proč je můj komentář, který jsem vložila kolem 18. hodiny dnešního dne pdo tento rozhovor, SMAZÁN?? Bravo, milý Stanislave Rulci. Chyby, na které jsem upozornila jste orpavil - o mě se změnilo na o mně, zato jste přepsal na za to. Dokonce i poděkování za rozhovor je pryč. Na katedře žurnalistiky by vás pochválili. Ale proč jste smazal komentář, jehož jsem já autorkou a kterým jsem na chyby upozornila? Tak za tohle už by vás nepochválili, za to byste zasloužil vyhazov. Chápu, že asi chcete vypadat, že jste na ty chyby přišel sám nebo ještě lépe - že jste žádné neudělal! Ale ti, kdo četli rozhovor před šestou hodinou večerní tohoto dne, tak už to s těmi chybami stejně četli, včetně mě. Co mám čekat dál? Zablokování přístupu na blog? A víte, že to je zcela neetické, ba dětinské, mazat kritické komentáře? A ž do teď jsem při Blog.cz stála skutečně pevně, ačkoliv projekty typu Krásná.cz a také to, že jsem byla nazvána pseudointelektuálem, mě značně otrávilo. Snažila jsem se to brát s glosátorským nadhledem... ale mazat komentáře, jen proto, že jsem našla v článku chyby? To už trochu smrdí cenzurou! Že pozdravuju na Nově!

A pak děj se vůle boží - očekávám smazání blogu, proč taky ne, od smazání komentáře ke smazání blogu příliš nechybí. A tak píši tento článek. Všichni moji návštěvníci, pravidělní či méně pravidelní - až jednou můj blog zmizí nebo bude podezřele dlouho stagnovat - vězte, že to je dílo S. Rulce a jeho skvělých mazačských schopností, nikoli moje zásluha. Třeba bych neměla přilévat olej do ohně, neměla bych psát tento článek a nuovo komentář na Srdce blogu, ale... já jsem absolvent oboru veřejná správa, kde do nás v hodinách práva profesoři nalévali Listinu základních lidských práv a svobod, včetně svobody projevu. A vedle toho jsem student žurnalistiky a jakékoli praktiky zavánějící cenzurou a omezováním této svobody se mi NAPROSTO příčí. Zticha nebudu a ani být nechci, nehledě na to, že to snad ani neumím. Líná huba, holé neštěstí. Kdo si nechá s*át na hlavu, za chvíli se zpod sra*ek nezvedne - a takhle já rozhodně skončit nechci. Pokud mě milá ,,nováská" velicí četa smaže, budu si tu držku holt otevírat jinde, nedá se svítit... Tak na věčné časy, soudruzi nováci!!

Demokratický taneček na komunistickém ledě

20. února 2011 v 18:58 | P. Bloody |  Mýma očima..
Kontroverzní přístup k vystoupení českého krasobruslaře Tomáše Vernera na narozenínové slávě diktátora KLDR zamával s médii jako propadák Tisíce a jedné noci s TV Novou.

Komentátoři denních listů se většinou talentovaného mladíka zastávali a přikyvovali jeho názoru, tedy že politika do sportu nepatří. Tenhle názor je trošku scestný. Politika mimo jiné totiž také nepatří do umění, do škol, do ekonomiky, vědy... ona vlastěn politika ve finále nepatří nikam! Ať se zeptáte ekonoma nebo malíře, oba se při slově politika oklepou odporem a sdělí vám, že politické zásahy v jejich poli působnosti mohou jedině škodit. Je to pravda. Proti státním zásahům do ekonomiky je i sám náš pan nejvyšší hlava (rozumějte prezident) a o tom, jak může podělat politický diktát umění jsme byli v historii svědky již několikrát. Co z toho vyplývá? Že je tu politika úplně zbytečně a navíc, tudíž vlastně nehraje žádnou roli. Ale to pro změnu pravda není. A to si měl Tomáš Verner uvědomit před tím, než se do KLDR vydal. Měl si uvědomit to, že ačkoli lidé tvrdí, že politika nepatří prakticky nikam a do ničeho, nenechají si ujít jedinou možnost udělat z někoho politickou hyenu.

To, že krasobluslař tak docela nebruslil pro Čong-ila, ale pro korejské obecenstvo obecně, jak už to sportovci-umělci dělají, jde stranou, páč se předváděl v komunistické zemi, tudíž podpořil místní totalitu. Tak se z milého Tomáše stal komunista, ať říká, co říká! A Češi se zase mají do koho obouvat. Že nám obstaral už nějakou tu medaili, nikoho nezajímá. Protože teď je to ppředevším tyran podporující komunismus a Čong-ila.

Kdyby tam jezdil v červeném oblečku a mával srpem, prosím. Ale on prostě bruslil, tak, jako to mimochodem dělá i tehdy, když bojuje o medaile pod českou vlajkou. Tak to národu vyhovuje, ale jakmile dělá něco jiného, nedej bože v komunistickém státě, tak je to zlobivý chlapeček a měl by dostat na zadek! Česká mentalita mě ohromuje! To, že naši prodejci a výrobci nakupují suroviny nebo hotové produkty z Číny, to nikomu nevadí, nad tím se nikdo nepohoršuje, že mu polovinu domácnosti vyráběli Číňané v pofidérních pracovních podmínkách. Ale Verner v Koreji? Hrůza!

A já k tomu na závěr dodám jen to, že pokud z demokratických států nebudou smět umělci a sportovci jezdit do těch totalitních, tamější lidé si k svobodné kultuře ani nepřičichnou!
Tomáši, vyflákni se na hubatý národ ochlastů a dokřeslaprdičů, jezdi kam chceš a brusli kde chceš! Amen!

Kterak hromadně bojkotujeme...

9. února 2011 v 11:25 | P. Bloody |  Mýma očima..


Ti, kdo mají svůj účet na Facebooku se s tím možná setkali. Ti, kteří jej nemají, se s tím stejně dřív nebo později seznámí taktéž, neboť co je na Facebooku, to platí, že ano :/ No, nechme Gesichtbuch Gesichtbuchem. To, na co se chci zaměřit není tato zprofanovaná sociální síť, ale jakási snaha o bojkot jednoho tureckého seriálu. Chytáte se? Díky masivní reklamě, kterou nelze přehlédnout ani tehdy, pokud TV Novu nesledujete, neboť stačí pouze otevřít internet, přihlásit se na Blog.cz a už je to tu, hádám, že ano, chytáte se. Je to všude! A nemyslím Matrix! Tisíc a jedna noc je Matrix... prstě je VŠUDE! Je to otravné a především otřesné, my pseudointelektuálové tak musíme fungovat s kyblíkem nebo sáčkem po ruce pro případ, že by nás svíjení žaludku a dávicí reflex přemohly. Zkrátka těžký úděl pseudointelektuála. Banda takových pseudointelektuálů na FB si řekla, že už toho mají dost a asi jim už blicí sáčky byly malé a kýbl pseudointelektuálních zvratek přetekl, protože rozpoutali bojkot toho úúúžasného romantického blivny nesoucího název klasického, starého pohádkového počinu z dob již dlouho předlouho minulých. Abyste se mi v tom, drazí čtenáři, neztratili, zkrátím to (ano, to ještě zvládnu). Zkrátka, až se zase přihlásíte na Gesichtbuch, je dost možné, že na vás vybafne pozvánka na akci s názvem Bojkot Tisíce a jedné noci TV Nova (nebo tak nějak). Kliknete na účastníme se? A vy, kdo účet na social networku nemáte, přidáte se (i když pozor, co není na FB, to podle většiny populace jednoduše není ofiko)?

Jak na mě ta pozvánka mrkla, přišlo mi to jako fajn nápad. Nijak zvlášť mě nepřekvapilo, že téměř 90 % mých facebookových přátel kliklo na ,,Účastním se". Nakonec, nemám v přátelích lidi, kteří by holdovali takovým ******* jako je zmíněný seriál (telenovela) a TV Nově vůbec. Avšak hned záhy mě napadla otázka - čeho tím ti lidé chtějí dosáhnout? To, že několik pseudointelektuálů (jak by zajisté byli častováni na Srdci blogu) přepne v dobu vysílání Tisíce a jedné noci kanál, vypne televizi úplně anebo ji prohodí oknem nezmění fakt, že je zde mnoho skutečně ,,inteligentních" lidí, kteří mají vkus, a proto čtou Krásná.cz a sledují Tisíc a jedna noc. A je jich opravdu mnoho...
V popisu události je zmíněno vymývání mozků na Nově - s tím naprosto souhlasím, jenom mám pocit, že obrovské procento diváků už má smůlu. Chci říct, že už jim holt nebude mít Nova co vymýt! Ti to totiž maji v hlavě vyfoukaný od Pána Boha. Já vám nevím, tou nadílkou blblců se možná Duch svatý mstí za masivní šíření ateismu nebo co. Tedy pardon, nadílkou skutečných intelektuálů, samozřejmě :p. Osobně jsem též ateista a pořád nevím, v kterého boha (bohy) mám teda věřit, když všude mi cpou jiného, ALE pokud obrácení
k víře může snížit výskyt blb... intelektuálů, tak budu uctívat klidně VŠECHNY!!

Je sice pěkné, že se našlo takové množství lidí, kterým novácká supernovinka zrovna nevoní, ale jaký to má smysl? Může to vůbec fungovat? Obávám se, že nikoli. A tak si prostě pseudointelektuálové budou muset zvyknout na to, že nás Nova nekrmí už jen Ordinací, Superstar aj., ale přibude nové krmení. Nenaděláme nic, komerce a blbost hýbou světem (a srdcem Evropy především) a nikdo nikdy nikomu neslíbil, že se to kdy změní.

Holka není v pořádku, pakliže...

3. února 2011 v 8:06 | P. Bloody |  (Ne)konkrétní postřehy a komentáře

 • si minimálně jednou týdně nepořídí nový kus do šatníku, botníku, případně neobohatí svou sbírku šperků a jiných doplňků
 • nevede šperky a doplňky
 • nestráví v každém obchodě alespoň půl hodiny a další hodinu pak v kabince
 • nežehlí/vlní si ráno vlasy,
 • nepatlá si na obličej hnědou sra*čku, které se ,,odborně" nadává make-up
 • se připitoměle nechichotá každému blbému vtipu, který učiní zástupce opačného pohlaví
 • nesleduje romantické filmy, romantické komedie, případně ,,oduševnělé" seriály zejména americké produkce
 • nemá gelové nehty
 • neumí vařit
 • je single déle než rok (to je pak buď děvka, nebo jeptiška)
 • nechce děti
 • nesní o princi na bílém koni
 • se chce živit sama
 • není každý pátek (ještě lépe i sobotu) večer naložená v alkoholovém oparu nebo alespoň vystavena kdesi v nalévacím podniku
 • nevlastní iPhone a i Pod
 • čte noviny, nedej bože knihy (tím se pasuje do role nudné intelektuálky nebo podivínky)
 • se o víkendu učí
 • nefotí sebe samu ze všech možných úhlů
 • nevystavuje vzniklé fotografie na Gesichtbuchu nebo jiné sociální síti
 • studuje více jak jednu vysokou školu/ vysokoškolský obor
Toto jsou kritéria určující normální holku 21. století, alespoň podle toho, co jsem ve svém okoli vypozorovala. A musím smutně konstatovat, že já jsem normální jen v jediném ohledu - v tom posledním. Studuji jen jednu vysokou, a ačkoli jsem uvažovala o tom, že od října 2011 bych začala studovat ještě na FF UK,  zatím se nic takového nekoná, stále studuji pouze jeden obor na FSV.
A zbytek? Naprosto se nechytám. Ne, že bych tedy neměla šperky a doplňky, ale že by tvořily obyklou část mého outfitu, to se taky zrovna říct nedá. Naušnice si vezmu jedině tehdy, když je nezapomenu, řetízek a pšívěsek nosím pořád jeden, měním to tak jednou do roka, když mě chytne jakási potřeba změny. Jsem zkrátka divná.
Podle zbytku požadavků jsem nejspíš chlap :D

Upřímně, nejvíc mě vytáčí takový zažitý nemysl, že ženská musí umět vařit! Zavání to 19. stoletím. Ne každý má čas a náladu trčet v kuchyni u plotny x hodin denně, že. Kromě toho mě, coby vegetariána, dokáže neuvětřilně nasrat, jakmile se někdo začne vyptávat ,,A co budeš dělat, až se vdáš?" Na takovou otázku většinou odpovídám: ,,Nejdřív se vyspím z té opice a pak se zastřelim." Nehodlám se vdávat, (nežijeme v době Františka Josefa, pro všechno helium na světě), a pokud bych s někým žila, bude muset můj životní styl respektovat. Nechystám se někomu dělat kuchařku - když bude chtít jíst maso, koupí a uvaří si jej sám. Já v tom problém nevidím, ale pánové, kteří jsou zvyklí, že přijdou za maminkou a maminka udělá, co jim na očich vidí, tak ti s tím problém mají. A nejen s tím. Vlatně mají problém s tím, že celkově nesplňuju kritéria ,,bytí v pořádku". No, co se dá dělat, zkrátka ne každý chce být ,,v pořádku" :p ať žijí sociání konstrukty!P. Bloody trochu v nepořádku