Just LIVE like there was no tomorrow!!

Červen 2010

půl nebe bůh ví s čím, sen, co si dávám zdát...

21. června 2010 v 11:39 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Ne, opravdu NECHCI psát o trgické smrti zpěváka Petra Muka. Ne, že bych proti němu snad něco měla, ale ttnto článek patří do rubriky Something like diary, přičemž téma úmrtí známé osobnosti se do jejího obsahu příliš nehodí...

Budu psát o eurforii, o štěstí, o radosti a o neskutečně silné chuti do života a víry v sebe sama!
Už tomu jsou dva celé týdny, kdy jsem se třásla v prostorách budovy FSV UK před dveřmi místnosti s označením FSV-11, za nimiž seděla za velikým, dlouhým, širokým a nově vyhlížejícím stolem přijímací komise pro obor Žurnalistika bakalářská. Na tu úzkou chodbu asi jen těžko zapomenu. Vystála jsem v ní důlek! Tak dlouho jsem čekala, než jsem byla vyzvána vejít dovnitř a ,,popovídat" si s komisí. Všichni tři byli velice milí a usmívali se, ačkoli já šla v pořadí jedenáctá, přičemž na každého uchazeče počítejte tak 20 minut. A po mně následovala ještě jedna slečna. Nebyli rozladění a ani nepůsobili unaveně. A já taky nebyla unavená - to až když jsem vylezla ven. I když jsem celý den nejedla, únava se vlivem zvýšené hladiny adrenalinu v krvi nedostavovala.

Jakmile jsem vyšla z osudné ,,jedenáctky" ven, sesypali se na mě moji spolu-uchazeči: ,,Tak..?"
A já fňukla něco, co znělo asi následovně ,,Plicky stémy.." podívali se po sobě a společně se mnou počkali, až mi komisaři sdělí svůj ortel - ten nezněl zle, ale zazněly už i lepší... pocit nic extra, ale bylo to za mnou... a to čekání na výsledky?? HRŮZA!

Ale vyplatilo se, věřte nebo ne, jsem PŘIJATA!!

Ještě pořád jsem tomu nějak úplně neuvěřila, ačkoli už mi všichni gratulují a usmívají se, chválí mě, já si to pořád ještě vlastně neuvědomila.. Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy?? To není možný..
Ale jo, je to tak, v informačním systému svítí červený nápis Přijat/a a měla jsem i tu čest prohlédnout si výslednou listinu přímo v bdově Fakulty. Jo, je to pravda, oni mě chtějí! A chtějí mě i přesto, že společnost Scio mě označila za idiota jen mírně nadprůměrné úspěšnosti v řešení jejich testů.
Na FSV UK si to nemyslí, přijali mne!!

Cloumá mnou spousta endorfinu, je to tady, mám se kam vrátit, zase patřím do vzdělávací instituce - a ne ledajaké! Vždyť je to Univerzita Karlova!! Zatraceně, poprvé v životě jsem poznala, jaké to je vážit si sama sebe! Udělala jsem FCE s writing naprosto nad očekávání a vlastně i s Use of English nad očekávání, maturitu mám s jedinou dvojkou mezi výbornými a teď - jsem již třetí student UK v historii naší rodiny! A navíc jsem tu sbírku obohatila, mamka studovala na Fildě, sestra bude příští rok obhajovat ,,bakuli" na Peďárně a já jsem přijata na Socku ! ;)

Musim si říct: Vávrová, jsi pašák!!
Zatím ještě naevím, jak to bude probíhat, ale tomu studiu jsem odhodlána obětovat všechno, aneb jednou jste mě přijali, tak už se mě nezbavíte! :)

Ať žije Univerzita Karlova a (my) všichni žurnalisti

Bráchové se nezapřou!

13. června 2010 v 16:30 | P. Bloody |  Slovo občanské
Tak naši východní sousedi a slovanští bráškové Slováci volili a ,,dovolili". Výsledek slovenských parlamentních voleb se velmi podobá výsledku těch našich, s tím rozdílem, že Róbert Fico z čela Smer-SD neodchází a pokud vím, žádnou památnou větu ve stylu ,,Prohráli obyčejní lidé." nepronesl.
Pravice na Slovensku slaví podobný triumf jako u nás, rozdíl v počtu madátu je sice menší a těsnější než v případě českém, ale i přesto již odmítly pravicové strany spolupráci se stranou Smer a vesele diskutují, domlouvají a jednají o pravicové vládě. Podobně jako čeští voliči vypekli KDU-ČSL, podali si ti slovenští Mečiarovu stranu HZDS. Naopak úspěch sklidily mladé strany Svoboda a Solidarita spolu s Most-Híd, které bývají přirovnávány k našim politickým stranám TOP 09 nebo Věcem veřejným.

Prezident Gasparovič pověřil Róbeta Fica ustavením vlády - ten však čelí stejnému problému jako Sobotka - nedokáže sestavit fungující koalici. Se Slovenskou národní stranou dá Smer dohromady 71 mandátů a pravice společně tvoří 79 mandátů - těsně, ale přece doprava! Pan Fico toto pravicové sdružení nazývá slepencem, což se dá pochopit. Získat pro svou stranu téměř 35% platných voličských hlasů a pak nebýt schopen sestavit vládu? To je k naštvání, lidsky ho chápu, ale tenhle posun napravo si Slováci zvolili a mají ho mít, ať třeba pmocí ,,slepence".

Ten náš pravicový ,,slepenec" už pomalu jedná a já si říkám co jsme to zvolili? Školné na veřejných vysokých školách? Bezva... člověk se tam hlásí, aby měl kvalitní studium, a oni že zavedou školný! Asi je nakopu do zadku! Všichni víme, jak to vypadá na soukromých vysokých školách u nás - každý se dostane, většinou i každý dostuduje, pokud nepřestane platit, viz. střední soukromé školy.
Že to  na západě funguje je sice hezký, ale my nejsme západní země, jsme silně poznamenaný postkomunistický stát, ve kterém, jakmile jsou v něčem prachy, nastává bordel a ráj pro korupci..

Snad se Slovákům povede líp!:) Good luck, bratia!!

you are gonna be a (photo)star :D

8. června 2010 v 21:07 | P. Bloody |  Mýma očima..
No ovšem.. přicházím domů, utahaná, zmučená otázkami komise a vysušená vedrem, zapínám Facebook s tím, že se poptám na výsledky mých spolubojovníků u přijímaček, kteří už jsou dávno doma, jelikož nemaj tak podělané přijímaní, a tudíž nešli mezi posledníma jako já.

A boom!!

Vyvalí se na mě hromoda fotek. Dívčích fotek. Silně amatérkých fotek, na kterých je sice znát trocha snahy o umělecké vzezření, ale výsledek se bohužel podobá spíš alibistické výstavě ksichtů než pěkné fotce.
Nejsem fotograf profesionál, ale to, co se objevuje (dnes a denně) na FB, to je něco otřesného i pro nezasvěcenéo oko fotografky-amatérky. Může mi někdo vysvětlit, co vede ty lidi fotit se v zrcadle, z různých úhlů s různými výrazy (jedním svůdnějším než druhým...) a pak to vystavovat na komunikační síti?
Chápu fotky z dovolených, maturitních plesů nebo fotky novorozených ratolestí, avšak pro fotografie (zejména děvčat) rázu ,,koukni, já umím našpulit pusu a stisknout spoušt!" nemám žádného pochopení.

Nejvíc mě rozrazí, když si takové fotky vystaví moje spolužačka, která mě velmi zkritizovala (samozřejmě že ne přímo) za to, že jsem jednou zkusila roli fotomodelky - JEDNOU a NAPOSLEDY! A hele na ni, jak se ráda ukazuje! Škoda jen, že mě fotil fotograf, kdežto ona se holt fotit musí sama..

Udělat si hezkou fotku? Fajn.. ale co je hezkého na tom, když si odpoledne vezmete foťák, špulíte rtíky, házíte vlasy a celý výsledek necháte projít photoshopem?? 10 alb, z nichž na fotografie nejchudší je album o 50 fotkách víceméně stejného rázu? To je na moje chápání příliš, asi žiju v době kamenný, ale ať! Tohle radši ani chápat nechci...