Just LIVE like there was no tomorrow!!

Květen 2010

Živote, ty bláááázne!

27. května 2010 v 22:06 | P. Bloody |  Vita mia in parole
A je to tady! Dnešním dnem jsem ukončila vzdělávání na druhé vzdělávací instituci, té první dobrovolné:) Ano, získala jsem úplné střední odborné vzdělání, čímž jedna kapitola mého života skončila. A věří se tomu jen ztuha, zvykla jsem si. Zvykla jsem si na ranní vstávání, nadávání na matematické písemné testy, zvykla jsem si učit se na průřezové prověrky z odborných předmětů a hlavně - zvykla jsem si na ty tváře, na lidi, na tu zvláštní potemnělou atmosféru školních chodeb bez oken. Na nedovírající dveře, ztrouchnivělá okna, zmatečné rozdávání papírů naší matikářky, která mě dnes, mimo jiné, velmi podržela, jsem zvyklá na to věšné překřikování ,,Držte hubu!" ,,Ty ji drž!" a následné výbuchy smíchu.

Jsem zvyklá na celou tuhle bláznivou školu, kde se vždycky všechno dozvídáme na poslední chvíli. Ta šeredně vzhlížející budova v sobě nese nešizené 4 roky mého života, které byly, alespon doposud, ty nejlepší Proto je docela těžký jít tam zítra pro originál vysvědčení, říct, ,,Díky a nashlednaou... vlastně sbohem!"

Bude pro mě těžký nechat to plavat a zcela naprosto počítám s tím, že to ještě nesčetněkrát obrečím. Ale tak to je, za ta dnešní slova, podporu a objetí nikdy nepřestanu být vděčná.. ano, takhle vypadá třída! Že se hádáme? Samozřejmě, kdybychom se nehádali, zřejmě by to nebyla třída studentů, ale robotů. Ale když to jeden potřebuje, ostatní tu najednou jsou, byli všude okolo, drželi mě za ruku, utíraly slzy... A všechno teď zmizí. Zmizí studijní průkaz, který v srpnu nadobro ztratí svou platnost, vyprší statut studenta, budu najednou dospělá a vystudovaná na pokraji života.. to mi připomíná: Na prahu; Jeden život; Živote, díky - Vilém Závada. A Vilém má zítra svátek a je to moje nejmilejší osobnost české poezie, lépe řečeno - českého romantismu, který jsem si samozřejmě nevytáhla :D
Ale musím se k názvům jeho děl připojit, stojím na prahu nenačatého celku, přijímací zkoušky a výsledky scio testů rozhodnou o mé další budoucnosti a ať rozhodnou jakkoli, minimálně na rok to bude určitě:) mám jen jeden život. Ten co mám teď a miluju ho i se všemi jeho vadami.. tak tedy: živote, díky (ty blázne jeden!)