Just LIVE like there was no tomorrow!!

Chceš být úspěšný? Uprav se!

14. listopadu 2009 v 12:31 | P. Bloody |  Mýma očima..
Mají to krásní lidé v životě jednodušší?

Určitě se nespletu, když řeknu, že s touhle myšlenkou už si alespoň jednou pohrával každý. No, jakpak by ne, krásní lidé jsou sympatičtí, na první dojem zapůsobí mnohem lépe, než lidé řekněme méně upravení. Výraz krásný je totiž dost abstraktní nebo spíš individuální. Tak, jako každý z nás vidí krásu jinak a jinde, každá doba lidské společnosti měla svůj vlastní ideál lidské krásy. Proto ty krásné nazvejme upravenými. Kdybych chtěla výraz krásní lidé zobecnit pro naši dobu, znamenal by vysocí a štíhlí lidé bez jediné vrásky, jediné nedokonalosti pleti a nadýchanými lesklými vlasy. Prostě modelky a modelové jak je známe z vyretušovaných snímků a záznamů.
Patříte mezi ty, kteří před odchodem z domova stojí hodiny před zrcadlem a další hodiny u skříně, než si vyberou outfit? Pak je velmi pravděpodobné, že jednoho krásného dne budete brát hned o několik procent vyšší plat než vaši ,,ošklivější" kolegové a bude pro vás mnohem snažší se vůbec na nějaký zajímávý pracovní post propracovat.
Psychiatrička Nancy Etcoffová publikovala o této problematice knihu, v niž tvrdí, že ,,Krása získává srdce, zaujímá rozum a podněcuje emoce. Krása patří mezi základní zdroje potěšení. Neschopnost vnímat lidskou krásu je jeden z příznaků hluboké deprese."
Podle těchto slov se pak snadněji chápe, že na trhu práce mají hezcí upravení lidé větší šanci na úspěch - zaujmou nejen oko, ale mozek též. Vzbudí v personalistech větší pozornost, jsou výraznější a i jejich výkon se pak zdá být přesvědčivější, než těch, kteří si nevyžehlili před pohovorem vlasy, nezakryli barvou šediny, nedali si pleťovou masku a co já vim, co ještě.
I u nás v republice podle průzkumu platí, že štíhlí, vysocí a neustále upravení a navonění lidé vydělávají víc. V USA průzkum na toto téma prokázal rovnou i to, že u žen je krása posuzována podle rozměrů postavy - štíhlejší dámy mají až o 5% vyšší příjem než dámy s pár kily navíc. U mužů je zase důležitá výška. Ale určitě si nemyslím, že by toto pravidlo platilo jen v USA:p

Všechny podniky to samosebou popřou a budou tvrdit, že je zajímají znalosti a dovednosti uchazečů o zaměstnání, nikoli jejich vzhled. Ale je prokázáno, že těm hezčím lidem budeme prostě od začátku důvěřovat víc a pro tedy bude logicky snažší nás přesvědčit o svých kvalitách, zatímco těm ,,nehezkým" to dá poněkud větší práci.
Tahle vizuální krása totiž ovlivní vaše rozhodování podvědomě, i když vy si to nepřipouštíte. A zkuste tvrdit, že to není pravda.. jen se nad tím zamyslete, kdy jste dali přednost někomu hezčímu (i když samzřejmě neúmyslně)?

O tom, že tohle pravidlo platí, jsem měla možnost se přesvědčit sama na svou vlastní kůži. Snad nejpřísnější ze všech profesorů umožnil jedné studentce si dopsat test po uplynutí smluvené doby na dopisování. Ona šanci dostala . ostatní dostali bajle. Jak je to možné? Takto - je to jedna ze slečen, co raději přijde do školy pozdě (nebo taky vůbec, ale to už zase odbíhám), než aby přišla nenamalovaná. Zatímco my ,,ropušáci" se ženeme do školy neučesaní, jen abychom tam v těch 8 pěkně a poslušně seděli v lavici a mrskali na popír jeden test za druhým, ona si s klidem vpluje do třídy v 9:30 s tím, že má ,,..hrozný střevní potíže". Avšak i přesto, že je jí tak mooooc zle, má dokonalý make-up, zlatavé tvářičky, oční stíny, linky, řasenku a oblečení sladěné do jediného kousku, popřípadě dorazí od ortopeda, kterého musela navštívit kvůli bolavému koleni, na jehlových podpatcích. Ale dostala možnost si dopsat nejen test z profilového maturitního předmětu, ze kteého měla dostat stejného bůra jako všichni ostatní, kdo si nebyli schopni je během dvou týdnů dopsat - před několika málo dny si dokonce dopisovala matematický test, jehož termín byl stanoven na 10.9. nebo tak nějak přibližně +-3 dny.

Takže až půjdete na někom něco žebronit, koukejte se, holky, pořádně namalovat, vezměte si oblečení podle posledních trendů, nezapomeňte na červené kozačky na podpatku a vy, pánové, se hlavně učeště a oholte, prosímvás;)

Není to sice fér, ale lidé, pro které je vzhled na prvním místě, to v životě vážně o něco sandnější mají, jak je vidět... a neuděláte s tím nic!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 SiriusNoir SiriusNoir | Web | 22. prosince 2009 v 21:29 | Reagovat

Svým způsobem máš asi pravdu. Všichni máme aspoň trochu povrchnosti zakódované v mozku a potom taky upravenost a čistota jsou znakem dobrého zdraví, proto tím ostatní lépe zaujmeme.
   Ale dokonalá krása, jak ji popisuješ mi nepříjde ničím zajímavá, ničím výjimečná a proto když je holka jen hezká, sice se na ní rád podívám, ale to je možná tak všechno. Kdybych přijímal někoho do práce určitě by potřebovala víc...

2 TerA(nebojsemyslet) TerA(nebojsemyslet) | Web | 25. prosince 2010 v 22:41 | Reagovat

Na mě většinou holky, které vypadají jako ta co jsi ji popsala nepůsobí zrovna věrohodně nebo tak. Spíš se mi vybaví namyšlenost a rozmazlenost... U mužů to mám stejně. Pokud vypadají až moc upraveně a šamponovsky, tak to vidím stejně jako u žen. Takže asi tak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama