Just LIVE like there was no tomorrow!!

Srpen 2009

Vystřízlivění..

31. srpna 2009 v 16:46 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Euforie ze složených řidičských zkoušek musí nutně opadnout a nuceně se ji snažím potlačit.. zítra mě čeká první ,,čtvrťákový den", žádná hrůza, ale hrozné bude to zpracovávání maturitních otázek (zvlášť z práva, když mi někdo mooc ohleduplný prostě UKRAD sešit se zápiskama z prváku i druháku komplet!) a příprava na maturitu jako taková. Další ,,strašák" je zimní zkouška FCE a (pokud udělám maturitu, jakože to prostě musáim) přijmačky na vysokou.

Co se maturity týče, naprosto tápu, stejně jako všichni ostatní čeští čtvrťáci. Generálku státních maturit nám z října posunuli na leden - to jsem zvědavá, jak to asi stihne Cermat do dubna (ano, státní maturity mají probíhat od dubna) opravit?!? Druhá varianta je taková, že žádná generálka nebude a my budeme mít z prdele kliku, tedy zůstane u původních maturit... ale věřte téhle nemožné vládě! Ještě před prázdninama tvrdili, že státní maturita nepadne ani přes četný protest studentů, který se 20.6. prohnal centrem Prahy. A v posledních srpnových dnech se náhle vynořila zpráva o tom, že se generálka posouvá nebo ruší a hrozba státní maturity se posune až na maturanty v roce 2011.. pokud se to bude každý měsíc měnit, pravděpodobnost, že vůbec někdo odmaturuje se prudce snižuje. Vážení páni poslanci, vážená paní ministryně - laskavě už se domluvte, za co berete tak obří platy? Když už jste tam tak jako tak na *****, nechte nás alespoň v klidu odmaturovat, jo? My za vaše dohadování a rozmýšlení prachy neberem!
Takže maturita?.. vzhledem k tomu, že ani učitelský sbor neví, podle čeho přesně nás připravovat, držíme se starých ,,zákonů" a doufáme, že to nějak vyjde.

Na FCE se připravuji svým obvyklým lemplovským způsobem:D vím, že mi angličtina jde, takže i když mi naši platí kurz.. dobře, budu se snažit plně vnímat a nevybavovat se se sousedem.. popřípadě si sedna úplně někam pryč.. ne, to samozřejmě neudělám, ale budu se snažit, opravdu, ráda bych to dala nejhůř na Bčko.)

A vejšku už mám taky vybranou.. mám vybrané dvě, ale je v tom háček. Jenda je Karlova Univerzita a druhá je VŠE. Na KU bych ráda na Fakultu sociálních věd - žurnalistika. A teď ten háček - na VŠE je hned několik oborů, které bych (v případě, že mě na žurnalistiku nevezmou, čemuž bych se nedivila..) ráda studovala.. podat přihlášku na všechny není řešením. Mohou se krýt termíny zkoušek - a co když mě vezmou na dva najednou? Jak si potom vybrat..? No nebude to legrace..


Zatím mám co dělat, abych splňovala nutnosti jakožto načíst co možná nejvíc literatury, zracovala maturitní otázky a pocvičila tu angličtinu.. bude to perný rok..


(ale potom, co jsem zdolala řidičák, už zmáknu všechno, ne?;D)
Vaše odhodlaná a lehce nervozní
P.Bloody

Měl by stát šetřit? A jak?

28. srpna 2009 v 18:35 | P. Bloody |  Mýma očima..
Vzhledem k tomu, že se naši drazí politici předhánějí v návrzích na řešení ekonomického úpadku, vyplodili již mnoho nesmyslů..
Ovšem to, že by náš dokonale zadlužený stát potřeboval šetřit, je skutečnost, na které se (doufám) shodnou všechny pomazané hlavy ve sněmovně. Otázkou zůstává - jak? Zavedením šrotovného toho moc neušetříme, a ačkoli někteří tvrdí, že to pomůže přivést na české silnice modernější a bezpečnější vozy (dokud je budou říxit stejná česká hovada, můžeme jezdit všichni v Audinách a výsledkem budou ledatak o několik desítek tisíc vyšší škody při nehodách), dopomůže to jedině k prohloubení shodku v našem rozpočtu. A vůbec, hospodaření s českým státním rozpočtem je (alespoň tedy pro mě) stále větší a větší záhadou! Naši daňoví poplatníci platí jako mourovatí, odvádí státu peníze i z darů (darovací daň - nejliberálnější legální způsob okrádání, že?) v některých případech i z dědictví - a státní rozpočet ne a ne se trochu ,,vzpružit", spíš naopak.
,,Kam ty peníze tečou?" - kladete si často takové otázky? Ani se vám nedivím. Kdyby aspoň byly někde znát nějaké ty výsledky.. třeba opravené pozemní komunikace? Už naše dálnice.. nechci být jedovatá, ale nepřipadá vám už ta D1 podezřelá? Chápu, někteří řidiči jsou kapitola sama pro sebe, ale krucinál, jaktože je tam každou chvíli sešrotovaný osobák náklaďákem? Že za sebe špatně vidí a stane se prostě, že namáčkne ubohé autíčko na svodidla? Jako JAK STANE SE?? To jakože až někdo pojede do Brna po D1, budu se s ním loučit: ,,Tak ahoj.. a snad se to dneska nestane tobě!" Takovéhle výmluvy vůbec nechci poslouchat, všichni vidíme, že situace na našich dálnicích jsou do nebe volající. ČR je jednou z evropských zemí s nejvyšší nehodovostí a počtem úmrtí při autonehodách. Valne procento z toho se odehrálo na dálnicích. Proč s tím nikdo nic nedělá? Vzhledem k tomu, že můj táta používá D1 často právě při cestách do Brna, s radostí dám do držky každému, kdo bude argumentovat stylem: ,,Tak to může objet po silnicích nižší třídy. Když jede na dálnici, musí počítat s tím, že se do něj nějakej ten kamion našije nebo ho sejme dement, co si splete dálnici s normální dvousměrnou silnici a pojede v protisměru.!"
Jsem čerstvý absolvent autoškoly a z testů si pamatuji jednu věc moc dobře - pro kamiony máme snad ,,jejich" krajní pruh, ne? Když chce řidič kamionu předjiždět, musí dávat dvojnásobného mistra bacha, protože osobáček je pro něj něco jako mravenec pro slona. Bum - a je na střeše, v tu ránu prásk - nabourá do něj jiný osobák, kteý v té stovkové rychlosti nestihl zastavit. A máme tu hned několik těžce zraněných, nedej bože mrtvých, ale pan kamioňák si vesele žije dál a tvrdí, že za to nemůže, páč z kamionu má horší rozhledové podmínky. A to má pozůstalé zajímat?
Ale to jsem odbočila.. Chtěla jsem navrhnout takové hodně kontroverzní řešení: zavést úúplně oddělený pruh (nebo kidně dva, je-li libo) pro kamiony.. ne, nejsem proti nim zaujata.. no dobře, trochu ano, ale to díky zprávám o nehodách a jedné zkušenosti v autoškole.. brrr, debilní kamionáci neví, že když odbočujou doleva, musej dát protijedoucímu přednost..nj, ale byla to ,,jen" autoškola, ta to dobrzdí, od čeho tam toho instruktora má, co?

Když je zdemolovaná vesnická silnička, asi to nikoho moc srát nebude a já to celkem chápu.. horší je, že když jedete po Praze a chcete-li se vyhnout díram, musíte si udělat, chtě nechtě, opičí dráhu, (neb jediní, kdo mají auta se schopností létat jsou James Bond a Phantomas a já silně pochybuji o tom, že by vám je zapůjčili) - což je poměrně nebezpečné, jelikož ti v protisměru by to nemuseli očekávat.
Stejně tak je to i s komunikacemi mimo obce, nevím, jak někdo těm zřízeným potvoram může říkat silnice I. třidy, páč některé fakt hrozí, že si překousnete jazyk, když budete při jízdě mluvit (nebo zpívat, necham to na vás:D) Řeknete si: ,,Nauč se vyhýbat dírám!" Ach ano, přiznám se, v této lekci pokulhávám, nicméně zkušební komisaři tohle nevytýkají.. tedy ti dva, s kterými jsem měla tu čes jet, mi na moje smejčení prasklin nic neřekli:) A proč taky? Kruci není nebo neměla by být upravená silnice samozřejmostí? Dobře, dírka se vloudí, ale to na Kladně jsou krátery! Pečlivé ,,slepování" asfaltem nebo vysypávání kamínky.. ta první varianta je sice drahá, smradlavá a s šikovností pánů silničářů se pmocí této asfaltové metody namísto díry vytvoří boule (achichouvej..), ale pořád je asi lepší, než když se problém zasype štěrkem - a jezděte si! Aneb: ,,Když už se nepodaří oddělat vám pneu, geometrii náprav a tlumiče perování, tak si alespon zničte lak na spodní části!" - a je vymalováno. Tak se u nás staráme o silnice.

To byl jeden příklad za všechny, kde bychom rádi viděli využití našich zdaněných peněz - ale ono kde nic, tu nic!
Možná jste slyšeli něco o transferech obyvatelstvu.. penze, soc. dávky,.. to se platí z většiny vašich peněz, jenž státu (ne)dobrovolně vyplácíte snad z každého uprdnutí.
A v tom je, dle mého názoru, hlavní problém. Páni na vysokých politických postech se předhání, kdo udělá pro voliče to nejlepší. Někdo chce zvednout porodné a dokonce nařídit bezdětným manželským párům platit vyšší daně, aby mohly rodiny s dětmi dostávat na své ratolesti víc. Nedávno jsem se to dočetla na interentu a následně i v tisku. A tak se ptám - proč by, pro všechno na světě, měli lidé, co nemají z těch a těch důvodů děti, platit na ty cizí? Oni si je neudělali, nepřemlouvali nikoho, aby je měl, tak proč by se měly cizí fakánci obtisknout na jejich výplatní pásce? Asi všichni tušíme, které sorte obyvatelstva ČR se tento návrh bude velice zamlouvat... Já jsem zásadně proti takovýmto manýrům. Ano, rodina je základ. Ale co je mi do toho? Já žádný základ založit nechci, místo výměně podělaných plínek se plánuji raději věnovat studiu a kariéře - což mi nepřipadá jako něco trestuhodného, něco, za co bych měla platit víc než ti, kdo si nadělali hromady děcek a teď maj problém to uživit. Mě to vůbec nemusí zajímat, já znám vynález jménem antikoncepce! Jestli je to křesťanské nebo ne, to mi je taky naprosto volný, neboť vyrůstám mezi ateisty, vzdělanými ateisty (podotýkám pro případ, že by někdo nad tím výrazem mávl rukou a řekl, nj, ti nemají žádnou morálku ani úroveň).
A v tom tkví ten problém! Když vám slíbí navýšení přídavků na děti, na bydlení atd, atd., hádejte, kde na to zvýšení vezmou peníze? Od daňových poplatníků.. tedy oni kulantně říkají ze státního rozpočtu, ale kdo ten rozpočet z velké části plní, to už nechaj ladem. A je to chatrý trik! Lidé s nulovým tušením o ekonomice si řeknou ,,Ejchuchů, dostaneme od státu víc!" jenže, milí zlatí - kdo je stát? Nenapsla jsem o pár řádků výš onu známou frázičku, že ,,Rodina je základ státu."?
Aha, co? MY jsme stát, stát tvoří jeho obyvatelstvo, soustředěné na hranicemi určeném území.. (mluví ze mě student veřejné správy:D). Takže se moc neradujte, to navýšení dávek znamená povětšinou i navýšení daní.. což vás nemusí štvát, pokud jste na podpoře, která jetaky nesmyslně dlouhá a vůbec.. praštěná! Jaképak načítání dnů v době rekvalifikace? Stačí, že dostane při rekvalifikaci přidáno! Kdepak, střádat mu dny s 45 nebo 50% (záleží, kdy se rekvalifikace účastníte) sazbou. Pa máme něco ušetřit! Víte, že některé dávky, které se v naší republice vyplácí nikde jinde na světě nemají? Ani ve Švédsku, které, jen tak na okraj, se svým silným sociálním systémem končí, páč to finančně nešlo zvládat.. jak to pak má zvládat ČR? S neschopnými politiky v čele, zoufalým státním rozpočtem a vychcaným obyvatelstvem, jenž dávky soustavně zneužívá?


Asi tak - nechci platit na cizí děti, bydlení a nezaměstnanost! Co takhle princip subsidiarity, hmm...?

Velky to den!!:D

27. srpna 2009 v 14:02 | P. Bloody |  Vita mia in parole
P. Krvavá dnes úspěšně složila svou jízdu zkušební.. jela max. 40km/h (no jede se dost blbě rychle, když se vam klepou ruce na volantu a noha na plynu:D), narvala se do křižovatky, když odbočovala vlevo (to auto bylo dost daleko.. ale komisaři nesnáší, když to ,,ještě stíháte", takže pokud vás čeká zkouška, teď nebo za pár let, počkejte až nikdo nepojede.. a když vam to nevyjde na zelenou.. tak to nevim, začněte asi brečet či co:D já si rozhodně myslim, že když je protijedoucí dost daleko nebo je jím kamion jedoucí tak 20 a ještě 200 metrů před hranicí křižovatky - nasrat se tam a vohnout to! Přišlápnout plyn a je to, jinak tam strávíte i Vánoce:p), dávala přednost, ačkoli nebyla na vedlejší (já jsem ty jejich trojuhelniky neviděla a značku ,,hlavní" asi ukradli tmavši spoluobčané.. stě tam nebyla, za to přeci nemůžu:D naštěstí lidi viděli autoškolu a radši zastavili, tak jsem teda jela:D) a pak byla ohodnocena jako ,,nic moc" a šla si vyřídit vydání onoho dokladu, který stejně nebudu (doufam) nijak zvlášt potřebovat!:) ne, nebojte.. neohrožuju nikoho (pokud neodbočuju doleva:D), spíš ZDRŽUJU a to úplně každýho, kdo nedoržuje 30ítky (na těch to někdy kalim i dvacítkou:D) a kdo suveréně jezdí po obci víc jak 50.. Ale pořád si říkám, že je lepší, když pojedu 40 a stihnu včass reagovat na děti, které přebíhaj přes přechod a zvládnu tak každou zatáčku.. pardon, nehodlam rozsekat sebe, spolujezdce a i to auto se mi víc líbí vcelku.. jen proto, že ostatní pospíchaj nebudu riskovat.. jezdit máme podle schopností, ne?:p

Vzhledem k tomu, že se aut a lidí, co je řídí nehorázně bojím, je pro mě tento den posvátný! Papíry mam, ale nebudu muset řídit 90minut v kuse (nic proti mým jízdám, Jirka je nejlepší.. bez diskuzí), což je pro mě 90minutová smršť strachu a vždycky se pak cítím jak po maratonu.. řeknete si ,,Řídí každej blb!" - a taky to podle toho u nás na silnicích vypadá, že? K tomu, abyste jeli bezpečně.. buďme upřímní - musíte se soustředit, trochu uvažovat a hlavně už něco umět. Ti, co vylezou u autoškoly, zajeli dobře zkoušku, fajn. Ale zaručili byste se někoho, komu byl čerstvě udělen řidičský průkaz? Sedli byste si k němu do auta?? Pokud odpovídáte ANO, blahopřeji, promyslete si, jak by asi mělo vypadat vaše parte.. není to vtip. Zkouška je zkouška.. ale člověk, co má čerstvě papíry, může zmatkovat, neodhadne situaci.. umí ovládat auto a zná předpisy a pravidla silničního provozu, to rozhodně ano. Ale nastane i situace, se kterou se v autoškole nesetkal. Víme přeci, že ne všichni pravidla dodržují. Pokud se začátečník dostane do střetu s někým takovým, je nepravděpodobné, že si zachová chladnou hlavu. Jsou věci, které se naučíme jen a jen praqxí - a tohle je jedna z nich.

A jen tak na okraj.. neumim si představit, ze bych jela s někým, kdo nemá svoje pedály..bo že ta zodpovědnost. Tohle naní jako matika - uděláte maličkou chybu a příklad vám nevyjde. Uděláte třeba jen malou chybu za volantem a může to znamenat smrt nebo doživotní následky.. víte, co jsem celým tím článkem chtěla říct, krom toho,, že už mam za sebou ten největší stres všech dob?

Vaše nadšená P. Bloody
PS: jestli jste slyšeli nějakou obří ránu, tak to mi spadl ten šutrák, co v sobě nosim už měsíc, ze srdce

Lou Taylor Pucci

24. srpna 2009 v 20:11 | P. Bloody |  Jen ti (to) nejlepší
Kde se vzal, tu se vzal, sympatický mladý herec s vodově modrýma očima a tajemně neprostupným úsměvem. Řeč je o mladíkovi jménem Lou Taylor Pucci, kterého jsem prvně zaregistrovala v mých pomalu končících 14letech, kdy ztvárnil postavu JOSe (Jesus of Suburbia) a tedy (pravděpodobně) zároveň i zlého bídáka St. Jimmyho v oficiálním videoklipu ke skladbě Jesus of Suburbia, song by Green Day;)
V té době mě až tolik nezajímalo, jak budou JOS nebo Whatsername vypadat, ale jak a co budou hrát. Klip byl ovšem, stejně jako text songu, plný možností domyšlení, nic nebylo definitivní a jediným, kdo na 100% ví, jak přesně zněl Jimmyho příběh do detailů, zůstává jeho tvůrce (já říkám otec) BJ Armstrong:) ale nechci psát ani o příběhu z alba American idiot, ani o Billiem, Green Day a nechci se ani vracet k tomu, jak jsem se já stala prozměnu matkou Whatsername, kterou drazí GD o vlastní příběh ochudili. Jediný, s kým vás chci trochu seznámit a koho vám chci přiblížit je ON, představitel mladého rebela a (jak jsem poté zjistila) mnoha dalších postav - L.T. Pucci.
V první řadě se můžete pozastavit nad spellingem jeho prvního jména - Lou. Ale je to správně, na většině stránek (oficiálních i neoficiálních) o jeho osobě je uvedeno, že v rodném listě je to tak psáno - a co je psáno, to je dáno a my se klidně můžeme stavět na hlavu!:)
Jak už jsem se zmínila o pár řádků výš, barva jeho očí je modrá a je skutečně jeho, nemusí nosit zabarvující kontaktní čočky, aby se mohl na svět dívat očima barvy moře.
Na většině fotek a ve snímcích, kde hrál, ho nejspíš uvidíte s tmavou kšticí na hlavě, ale nenechte se plést - jeho skutečná a původní barva vlasů je blond, i když nepopírám, že tmavovlasý Lou se mi líbí víc;)
Narodil se 27.7. 1985 v Keansburgu New Jersey, kde stále žije jeho početná rodinka. Maminka, tatínek a 3 mladší sourozenci: od nejstaršího k nejmaldšímu - brácha Adam, Zak a nejmladší ratolest, sestra Penelope, které se důvěrně přezdívá ,,Poo" ..


Lou začal v divadelním souboru ve věku 10let, když se účastnil konkursu ke hře Oliver na naléhání jeho matky. Příliš se mu do toho nechtělo, ale když ho jeho teta Cindy podplatila 10dolary, na konkurs se přihlásil a dostal svou první roli.. a tak byla, lidově řečeno, ruka v rukávě!
Postupně dostával stále lepší a lepší role, většinou to byly muzikály, kde měl možnost zazářit, např.:"Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat" kde se objevil jako Benjamin a ještě mnoho, mnoho dalších představení a rolí čekalo toho mladého herce do doby, než si ho všiml manažer nadějných mlladých herců pro Brodway. Pár měsíců na to obdržel roli jako náhradník za dva jiné chlapce v ,,The sound of music.", tohoto ,,fleku" se držel plných 6měsíců. Jeho výkon samozřejmě nezůstal nepovšimnut a po čase dostal nabídku na svou vlastní (nenáhradnickou) roli Freidricha, kterou zastával dalších 9měsíců.
Když byl pro tuhle roli už příliš starý, odešel a odstartoval obrovský konkursový proces, jakého je jen kluk mezi 13 a 15lety schopný:D Hrál spousty divadelních rolí v New Jersey, ale nikdy to nebyla rle hlavní. Té se dočkal až při svém prvním filmovém natáčení v dubnu 2000. Jednalo se o film ,,Personal Velocity" (Životní rychlost), kde dostal jednu z hlavních rolí - roli Kevina. Na jedněch sránkách se píše, že je to vedlejší role a někde, že hlavní. Dle mého názoru hlavní tak docela není, spíš jedna z důležitých, ale co se handrkovat? - významná je bezesporu!

Už jen proto, že je první filmová:) A byla to právě ta role, v které zaujal Billyho Lazaruse z United Talent Agency v Beverly Hills. Ten ho dostal k vedení Heather Reynolds at First Artists Management(název této instituce se ovšem do dnešních dnů změnil a dnes nese jméno One Entertainment)a pánovi jménem Bob Glennon - jeho manažerovi. A opět následovalo nekonečné navštěvování konkursů, tentokrát šlo však pouze o hlavní role. Bohužel.. ačkoli odezva konkursových agentů byla velmi kladná, všichni svou chválu zakončili : ,,Je skvělý, ale.. není mu 18!"
Nakonec se ale přece jen na mladého herce usmálo šěstí a dostal hlavní roli ve filmu ,,Thumsucker".
Pak nálsedovala role v filmu ,,HBO´s Empire falls", ,,The chumscubber"... a ještě spousta dalších:)

Neméně zajímavé je, zda obdržel Lou nějaké ceny.. a já mám radost, protože ANO, byl oceněn, a to hned dvakrát!
  • Sundance Film Festival 2005 - porota udělila L.T. Puccimu cena za herecký výkon v roli Justina Cobba ve filmu ,,Thumbsucker"
  • Berlin Film Festival 2005 - Stříbrný medvěd (Silver Bear) pro nejlepšího herce za roli Justina Cobba ve filmu Thumbsucker
Není tedy nejmenších pochyb o tom, že ve filmu ,,Thumbsucker" Lou skutečně exceloval!

Ještě na závěr dodám, že tenhle mladý umělec má rád sushi, New York City, rodné New Jersey a Tannen´s Magic Shop..což tak docela nevím, co je:D
A pokud čekáte, až se jeho tvářička k zulíbání objeví v reklamě na prací prášek, auto nebo cestovní agenturu, čekáte marně, protože Lou T. Pucci reklamy ze srdce nesnáší, stejně jako laciné a stupidní situační komedie, tedy sitcomy. Takže Al Bundy může sedat s rukou v rozkroku na svém gauči s kýmkoli, ale Lou to nikdy nebude:p na to zapomeňte!

Rozhořčená..:/

22. srpna 2009 v 21:18 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Stane se vám někdy, že máte náladu pod psa a nejste zvědaví na to, aby váš problém nebo vaši starost někdo zlehčoval? Nemáte náladu poslouchat ,,Áále prosimtě, to nic neni, to já...." blaah blah blaah.. Aneb tvůj problém je oproti mému naprosté NIC!!
Vlastně bych proti tomu nemohla ani nic namítat, kdyby to byl skutečně o mnoho větší problém - nemoc v rodině nebo někoho z přátel, propuštění z práce, úraz, průšvih se školou (propadnutí u zkoušky,neposkytnutí stipendia, které zrovna potřebujete..)...
Ale pro Krista to, že dostanete z letní brigády o pár kaček míň nebo víc mě vážně nepřipadá jako problém, děti milé, takřka vlastní! Podívajte se na mě - celá moje výplata padne na opravky a cvičný jízdy mezi nima!! Co je mi do toho, že vam výplatu zdaněj? Stejně to jde jen na hadry, hodinky, doplňky a boty, všechno ostatní vám zaplatí maminky s tatínkem tak mi sakra dejte pokoj s tim, že dostanete o 5stovek míň!

Málem mi umřel pes, zkoušky budu muset dělat napotřetí a kde a jak našetřim na Vánoce, to ví jedině Pán Všemohoucí. K tomu musim už od 27.6. spát s límcem, abych si znova nenatahla sval, jelikož to bych pak na ty zkoušky už nemusela přijít nikdy, možná tak za měsíc, když bych se vyléčila rychle. Dalším problémem je achilovka, která i po řade rehabilitací stále bolí, takže asi něco nebude v pořádku...
Z věčného posouvání termínu zkoušek mi začínaj téct nervy a OPRAVDU mě teď nezajmá, co krásného si kamarádka koupila, jak ji její přítel něžně oslovuje a jak se za ní za chudinkou pořád otáčej úchylný chlapi a hvízdaj na ní... ovšem to, že jsem zlá lhářka, co kašle na lidi a neplní, co slíbí je VRCHOL, takže drazí a drahé, i když jste mé rozčilení nezpůsobili zrovna konkrétně vy, toto prohlášení se bohužel týká vás všech až do odvolání, ke kterému se nechystám:

Nejsem boxovací panák, vrba, trezor, váš poskok ani robot! Pokud jste si toho nestihli (či z nějakého důvodu nemohli..) všimnout, jsem člověk, melancholik se sklony k depresím a sakra přecitlivělej!
Takže pokud si skutečně myslíte, že hvízdnete a já budu skákat přesně do taktu a když se vám to nebude zdát, budu se svěšenou hlavou poslouchat jak jsem nespolehlivá, sobecká a kdesi cosi, musím vás upozornit, že to tak NENÍ a NEBUDE.
Jestliže budete potřebovat pomoc nebo poradit, zapomeňte, že existuji a jděte za svými úžasnými kamarády, kteří zajisté nejsou tak zlí, nechutní, úskoční a falešní jako já.

Maucta.
P. Bloody

(dobře, rozmyslela jsem si to. Výše uvedené prohlášení zatím neplatí pro dvě Terezy a jednu Míšu... zbytek mi může akorát tak... zamávat, vždyt vite)

Varování aneb útok na mé slaboučké nervy

14. srpna 2009 v 19:23 | P. Bloody |  Vita mia in parole
V pondělí jsem sestře oznámila do telefonu, že naše fenka je asi podchlazená, špagtně chodí do schodů a pozvracela se, což jsem svedla na máminy experimenty s jejím jídlem (,,po lososovi má vždycky průjem, mami!Nebo zvrací..") Btw.. krmíte svého psa lososem? inu nic..
Jelikož jsem ten den neudělala zkoušku a řidičský prukaz je tedy opět v nedohlednu, během několika hodin poté, co Míša odjela dom, jsem se opět složila a řvala jako želva.
Den nato přestala Sára žrát, nejevila zájem o hru a den následující mě ani nechodila vítat ke vchodu. Už tehdy jsem věděla, že to bude zlý.. když jsem se večer vrátila z Prahy, oznámila mi máma, že Sára má zánět dělohy a musí na akutní zákrok.. Když jsme ji dneska nechávali na sále a pak čekali, kdy doktor zavolá, prožila jsem si nejdelší 3hodiny života. Uvědomovala jsem si, že mže zazvnit telefon a doktor nám suše oznámit, že ,,je mi líto, vaší fence už nešlo pomoci."
Strach.. neskutečný strach, bezmoc a výčitky. Obrovské výčitky.. Můj pes doma pomalu umíral a já se starala o hloupé zkoušky! O co vlastně šlo? O pitomej řidičák!! A ve vedlejší linii šlo o Sárinčin život, ale to jsem nevnímala. Až do posledních dnů. A vykládám si to následovně - mám docela krutého a svérázného strážného anděla:) asi.

Chtěl mě osvobodit od stresu z těch zkoušek. Tak mě upozornil na to, že jsou důležitější věci a věci, na kterých by mi mělo záležet víc.. a teprve teď už je mi jasné, že zkoušky můžu dělat tisíckrát, když mě budou rodiče fanancne podporovat a já budu mít náladu. Můžu chodit ke zkouškám jako do houslí, ale ty, které mám ráda nemůžu oživovat podle toho, kolikrát potřebuji. Jsou tu jen jednou, zdraví máme všichni jen jedno a život taky. Zkoušky mohu opakovat pořád dokola, ale jsou věci, na které už další šanci nedostanu.. tohle mi říkali hned dva instruktoři, kamarádi i členové rodiny.. ale nevnímala jsem to, říkala jsem si ,,sakra zkoušky, taková důležitá věc, musim musim.." ale je to VOLOVINA!! Komisař se špatně vyspí nebo vykaká - a měl by smůlu i závodník F1. O nic nejde.. pořád je tu MHD, ne?:D

Sárinka operaci zvládla, říká doktor.. podle mě je mimo a pomalu nepoznává, kdo jsme. Nedá nám pusu, dívá se do prázdna.. vypadá hůř, než před zákrokem, ale zkusím věřit doktorskému slovu.
A na zkoušky kašlu! Nezaparkuju - a co? Nikdy jsem řidičák nechtěla a z aut mám už pěkně dlouhou dobu strach. Proč jsem tam lezla si nechám pro sebe, ale teď už vím, že je to vlastně jen jedna velká fraška o prachy! O nic jiného tu nejde