Just LIVE like there was no tomorrow!!

Červenec 2009

Emancipované nešťastnice..

28. července 2009 v 21:41 | P. Bloody |  Mýma očima..
Všechno tohle prokletí i osvobození žen zároveň odstartovaly tzv. ,,sufražetky", které, jak známo, prosazovaly rovnost mezi mužem a ženou a hlavně - volební právo pro ženy a také právo se plně realizovat. Tedy nejen sedět doma, vyšívat dečky a komandovat služebnictvo (a to ještě v tom lepším případě), opatrovat děti, tlouct jim do hlavy, že jejich tatínek je Pan Úžasňák a že si ho musí vážit.. Do společnosti bez manžela?=Veřejné pohoršení!!

Ano, těmto dámám, jakožto inteligentním osobám, které měly tu ,,smůlu", že se narodily v ženském těle, se nelíbilo, že narozdíl od mužů, kterým bylo poskytnuto (mnohdy k jejich nedostatečnému intelektu zbytečné) vzdělání, možnost podílet se na vládním systému ve státě, společenská tolerance a v neposlední řadě absolutní moc nad rodinou (pracující žena?=vyvrhel!), se ony musí schovávat doma za plotnou a trpělivě vyčkávat až se jejich manžílek vrátí od milenky, své ženě vrazí pár facek, utvrdí ji v tom, že je k ničemu a následně se bude dožadovat manželských povinností.
Možná jsem to popsala trochu zostra, možná i krapet feministickým pohledem.. ale vzhledem k tomu, že jsem (bohužel..) vyrůstala s chlapci (ach, ta škola..), kteří byli (s prominutím) naprosto vymaštěná hovádka a naopak s dívkami všestranně talentovanými a velice racionálními (Adélka a Barča by byly dokonalými ukázkami), nějak jsem sebe samu přesvědčila o tom, že holky jsou nejen lepší řidičky (pánové, to, co někdy předvádíte, a to i před auty autoškoly(!), jsem nikdy neviděla vyvádět ženu.. buď si dokazujete, že jste piráti silnic nebo vás baví ohrožovat životy druhých? Nevím.. snad ani vědět nechci), ale hlavně pro život, vědu i umění mnohem použitelnější stvoření, než chlapi. To ovšem není, oč tu běží...
Chtěla jsem se vyjádřit k tomu, že ,,sugražetky" ženám pomohly, avšak musím podotknout, že i uškodily.. Jak? Tak tedy..:)

Můj názor je takový, že páni tvorstva se emancipovaných a samostatných vzdělaných žen bojí. Žena (mladá slečna), která má vyšší vzdělání, o pár ,,čísel" vyšší plat a ještě k tomu je schopná jednat a véí si rady v každé životní situaci, je pro běžného chlapa strašák, před kterým uteče jako zajíc od hlávky zelí. Proč?
Páni mají rádi, když je žena o něco ,,níž". Netvrdím, že všichni, najdou se i takoví, kterým inteligence a soběstčnost imponuje a své partnerky si pro tyto valstnosti váží.. ale kolik jich je z těch 50% populace..?
Běžnej chlap, o kterého zavadíte na každém rohu, si neumí představit, že by nosil domů méně peněz, než jeho partnerka. Nedej bože, kdyby snad ještě během práce stíhala studovat vysokou školu abyla jedna z nejlepších v semestru, když on má stěží maturitu (nějaká ta 4 je přece ,,normálka").

Porozhlédněte se kolem sebe.. není moje teorie přece jen pravdivá? Chlapi i mladí pánové mají rádi slečny a dámy, o které se ,,musí" postarat a chránit je. Nikoli dívku, která zaplatí svoji útratu bez mrknutí oka, mluví o ,,dospělých" tématech jako je politika, současná hospodářaká krize, o významu humanitních organizací, o nedokonalostech v našem sociálním systému.. (například) a její projev nejen že má hlavu a patu, ale dokonce používá i odborné výrazy!

Pokud je pro dívku problém někam zavolat a vyřídit si svou záležitost, zajít sama na úřad a jednat sama za sebe nebo dokonce koupit lístek do kina, v jejich protějšku to nastartuje jakýsi ochranitelský instinkt a tato (omlouvám se..) neschopná husička je pro ně životní láskou. Protože nikdy, NIKDY nebude lepší a samostatnější, než oni. To by totiž nikdy nedovolili.. budou ji chránit, budou za ni jednat (koupě lístku do kina nebo uhrazení její porce v restauraci jsou jen ty nejmenší záležitosti, které se po čase stanou pro oba samozřejmé.. ), řekněme, že si ji ,,vyformují" k obrazu svému - závislé holčičky, která je potřebuje.

Neschopná husička - v té podobě, v jaké jsem ji zde popsala, je téměř kopií neemancipované puťky, nemyslíte?

Náš pejsek si nedavno vrazil do tlapky ostrý předmět, proto jsme s tátou rychle razili k veterináři. Nebylo to nic vážného, na konci zákroku, kdy už jen sestřička dala Sárince injekci s antibiotiky, byli přivoláni do ordinace další lidé. Mladá dívka tak v mém věku a její přítel (to jsem nevydedukovala, poznala jsem to podle toho, jak tu holku oslovoval). Zatímco já držela fenčiny zadní a táta přední nohy (nevěřili byste jakou má kokršpaněl sílu, když mu chtějí dát injekci:D!), paní doktorka se vyptávala, cože se tomu alému psíčkovi stalo. Bylo to merně, nejspíš štěně jezevčíka, podle dlouhého čumáčku a kukuče. Pes patřil slečně - celou dobu mluvil hoch.
MVDr.: ,,Tak copak má pejsek za problém?"
kluk: ,,Tady Gabinka říká, že se mu udělal flek kolem místa, odkud mu vyndala klíště."
MVDr.: ,,A jak je to dlouho, co jste kliště vytáhla?"
klučina:,,Gábi, kdy jsi mu vyndala to klíště?"
Gábinka:,,Já nevim.. tak.. 4dny?"
kluk: ,,Tak 4 dny, paní doktorko!"
MVDr.: ,,tak mi ho ukažte.."
kluk:,,Položíš ho na stůl?"
Gábinka podala klukovi psa se slovy ,,Udělej to radši ty.."
Když veterinářka holku poprosila, aby si psí mimčo podržela (chudák, mlelo sebou a tu holku pitomou ani nenapadlo udělat krok směem ke stolu), podívala se na svého kluka a nechala ho, aby se postaral sám. Nebraňte ji, mšěla jsem taky štěně, kokra, tudíž bylo mimnko větší a držela jsem ho sama, když bylo na pvním očkování proti vzteklině. Podržela by ho, ten prcek nemá takovou sílu jako kokršpaněl bojující s injekční stříkačkou! Problém byl v tom, že ta holka byla NESCHOPNÁ! Ani o vlastního pejska se nepostará.. jak zvládá péči o sebe? Neumím si představit, že tahle holka někde něco vyřizuje, že jde sama třeba jen k doktorovi nebo na poštu, natož pak zařídit něco náročnějšího..!! Ale ten kluk ji miloval.. mioval to, jak se může starat o její záležitost, o život jejího psa v dané situaci. Oslovoval ji jak porcelánovou panenku, která se každou chvilku rozpadne.. a ona by se asi i rozpadla, kdyby po ní ta doktorka chtěla vědět, zda mě pejsek v podledních dnech nevolnosti, neztratil chuť k jídlu nebo není nápadně unavený..
Než nám sestřička vystavila účet a než táta zaplatil, chtělo se mi z její blbosti plakat. Neřekla ani slovo, dokonce ani jméno mazlíčka!

Tak si tak uvědomuju, že Sára by asi měloa dávno otravu krve, kdybych byla taky taková debilka a nebyla schopná ustát návštěvu u veterináře s evidentně nemocným psem.. protože já žádného přítele, který by se o mě i o Sáru postaral nemam... a bude to nejspíš tím, že já bych to ustála, jenom by mi musela sestra pomoci toho mojeho čerta udržet, protože udržet 14kilového bojovníka a poseroutku na místě.. to je záhul-


Nicméně, mezi smutne případy těch, pro které je problém pozdravit paní za pokladnou a říct jí, kolik kupují rohlíků, se zařadit nehodlám.. To radši budu navěky sama.. nebo si počkám na ten zázračnej druh, co si svému věku úměrně samostatnejch a emancipovanejch holek váží:)

Zda je emancipace prokletí nebo požehnání pro svět žen.. nechám na vašem úsudku, já myslím, že obojí má v tom slově a především věci jako takové svůj díl.. ale 50:50 nikoli...

co vy na to?

.. not ready yet

23. července 2009 v 18:10 | P. Bloody |  Vita mia in parole


Zklamání bolí.. ať zklameme my nebo naopak někdo nás. Ale nejvíc bolí to, když zklameme sami sebe!
Ne, netvrďte mi, že to tak není! Vždyť nejvíc bolí ty bolístky, které si člověk sám způsobí. popírejte jak chcete, dříve nebo později poznáte, že to je svatosvatá pravda!

Je mnohem těžší vyrovnat se s cizí slabostí, blbostí a chybami, než s vlastními, je těžší za něco omluvit sebe, než ostatní...
Zvláštní ne, že si uvědomíme, jak nedospělí, neúplní a nejistí jsme, když se musíme spolehnout jen na sebe, když si musíme poradit sami přes všechny své nedostatky, které vláčíme s sebou.
Dlouho jsem si myslela, že jsem dospělá a umím si zachovat chladnou hlavu - neumím! Když jde o něco důležitého, stane se ze mě uzlíček nervů, bezmocný a nešťastný uzlík, který se snaží přivázat k někomu druhému, komukoli, jen aby nebyl na nic sám. Neříkám.. v mnoha situacích jsem byla odsouzena jen na moje já a společně jsme to zvládly, i když to já mi občas zbytečně znervozňuje a straší.. no.. na druhou stranu.. je vždycky lepší počítat s tím horším,že?

Abych celé toto žvnění objasnila.. tak.. neudělala jsem zkušební jízdu!! Protože jsem kretén a zapomněla jsem se před rozjetím auta připoutat... Já, ano já, která se připoutá i když má jet jen pár metrů s nejlepším řidičem z rodiny. NEPŘIPOUTALA jsem se.. a měla jsem co dělat, abch nezačla řvát jak malý děcko na Hanesově rameni.. Vyplnilo se přesně to, čeho jsem se bála jak čert kříže.
Říká se chytrá holka.. a já se ptám - na co mi je být ,,chytrá", k čemu mi jsou testy na 100%? Na co mi bude, že: ,,Údržbu jse splnila téměř na výbornou..." když prakticky jsem naprosto k ničemu?Probůh, vždyť já neujela ani 10metrů.. ,,Slečno, je mi líto, musíme jízdu ukončit.. Předpokládám, že víte proč."
,,Kvůli takový pitomosti.."
,,Říkám, je mi líto! Tak se vyměňte.."

Náš milý pan instruktor se sice pokusil.. nicméně tento komisař se rozhodl, že se slečna Vávrová do 10.8. nevyspí, nenají a neusměje! Děkuju moc, Vy č*ráku zasraneeej!!!!