Just LIVE like there was no tomorrow!!

Červen 2008

Závěrečka jako stehno

17. června 2008 v 19:11 | P.Punkie Bloody |  Vita mia in parole
Stále jsem slušná!
Pro tuhle závěrečnou písemku z matiky bych totiž klidně mohla použít mnohem ostřejší výraz. Popravdě - nikdy jsem se před písemkama nebo před zkoušení příliš neučila. Ani před uzavíráním známek. Většinou jsem to prostě dala bez přípravy nebo jsem si spoustu pamatovala z hodin.
Nebylo tomu tak ovšem dnes. Učila jsem se fest a to asi 4 hodinky v neděli a snad 6-7 hodin včera. V neděli jsem si projela detailně světový realismus, což nebyl až takový problém. Hlavní problém nastal až pozděj - opakování matiky, kompletně celou kapitolu goniometrických funkcí.. Jak idiot jsem se učila oba druhy rovnic (které jsem musela pochopit sama průběžně, jelikož matikářka nepřikládá výkladu moc důležitosti), z kterých tam pak nakonec nebyl ani jeden. Ani jeden druh rovnice. Žádná rovnice!!!! Ale hlavně že tam byly výpočty obratců a těles. Nesnášim to malování si trojúhelníčků a několikafázové počítání, než se doberu k číslům, která potřebuji. Je to děsná piplačka a stačí jen jediná sebemenší chyba a celý příklad v háji, tudíž 0 bodů z 5 možných. Záporný orientovaný úhel mám prý taky blbě.. převedení radiánů na stupně taky.. výpočty v hranolu též blbě.. Nádhera!! Hlavně že mam doma popsaný tuny papíru goniometrickejma rovnicema! ÚŽASNÉÉ!!
Takže to bude 4. Pokud budu mít štěstí, dá mi 3-. Ale s trojkou výslednou nemůžu počítat.. Takže na vysvědčení se mezi dvěma nebo dvojkama a zbytkem jedniček bude natřásat rozkošná ,,židlička". Za druhé pololetí mám z matiky snad tři trojku, něco okolo 5 dvojek a 3 nebo 4 jedničky, ale měla jsem ji přesvědčovat na trojku. Nevim, jak z těchto známek došla k závěru, že mám 3/4, ale zcela kldně mi to řekla. ,,No, dám vám trojku, ale musíte mě přesvědčit!" A já nepřesvědčila. Měla jsem to napsat na dvojku. Selhala jsem. Proč jsem do háje ztrácela tolik času na těch rovnicích, kdybych věděla, že tam nakonec nebude ani jediná.... Pozdě. Neměla nam tedy říkat, že tam budou, sakra!! Byla bych si procvičila ty obrazce a tělesa..jediné,co mám nejspíš správně jsou vztahy mezi funkcema.. A tim to hasne. Zbytek pokulhává s těžkými chybami. Z toho, čím jsem se mučila dva dny po sobě tam byly dvapříkladky pod jedním zadáním, z čehož jeden mám špatně - orientovaný úhel. Pak ty vztahy jsem si celkem dala.. No a pak konec = hranol+lichoběžník a moje nešťastné numerologické chyby a záměna stran..
4 jsem ještě nikdy z ničeho neměla. A nechci mít, pokud to někoho zajmá. Ale o mě tady tak docela nejde.. Spíš o to, co budu poslouchat doma..:,, No na odborný škole máš 4?? Co bys dělala nagymplu? To seš fakt tak pitomá? S tavými výsledky ale zapomeň na nějaké další studium! Skončíš s maturitou a budeš za to ráda!" tohle jsem poslouchala minulý rok v pololetí kdy jsem přinesla trojec z matiky. Proto jsem pak v druhém pololetí makala a měla jsem skoro jedničku. Profesorka to nazvala moc hezkou dvojkou a poměrně mě tim nasrala, páč to už naši samozřejmě na tom výzu neviděli, že je mooc hezká! Letos v pololetí nad trojkou mávli rukou a máti zase něco utrousila, že se flákam a že pro mě další škola nemá cenu.. bla bla.. V druhém pololetí jsem se opět zlepšila, fakt hafec, jak nejvíc to šlo, já prostě na matiku nemam nadání! Ale ty známky, co mám vážně nejsou na 4! Nevim, podle čeho ,,vyrábí" výsledné známky, ale je to dosti nespravedlivé!
Jenže ty kydy budu doma poslouchat já, ne profesorka na matiku ani moje spolužačky. Budu to já, kdo zas bude: blbější, neschopnější, nejlínější a ještě víc k ničemu než obvykle.. Jen ať si maminka poslouží, žeo.. Ta 4 dokonale zastíní všechny jedničky a bez obav zpolkne i ty dvě dvojky..
Zasranej konec školního roku - nebo spíš zasraný vysvědčení!!