Just LIVE like there was no tomorrow!!

Leden 2007

Memento Mori

25. ledna 2007 v 16:00 | P.Punkie Bloody |  Vita mia in parole
....když slyšim nebo vidim tahle slova, je mi tak nějak podivně..znamenají totiž - pamatujme na smrt - a já, ačkoli na tu chladnou a temnou dámu s kosou pamatuju moc dobře, chovám se vlastně úplně naopak!! Každou příležitost, každou šanci... všechno prošvihnu nebo mi to moje prchlivost a nulová sebedůvěra nedovolí uskutečnit.. Chovám se, jako bych měla takovejch příležitostí dostat ještě nespočetně moc a jako bych měla na všechno ještě spoustu času, jenže já NEMAM!! Ale sakra, já to přece vim, tak co mám dělat, abych nenechala každou příležitost prožít něco krásnýho utéct??
Už tooikrát jsem nechala moc a moc věcí frnknout, i když byly dost slibný..ale to, co jsem prošvihla jako poslední, to bylo úplně nejvíc, fakt...hlavně proto, že jsem vlastně ani nevěděla a bohužel nevim, jestli to byla ta příležitost, jakou se mi zdála být a....??Jsem blbá.. tolik lidí se mě ptalo: "Co ti je?" , "Nějakej problém?" mávla rukou a povidam: "Ne nic, v klídku.." a těm nejdůvěrnějšim jsem slíbila, že až se uklidnim, všechno vyklopim..ale nemmůžu najít lova.Nemůžu najít slova pro svoje nejbližší a píšu sem na blog tyto nesmysli..su blb..normální nepovedenej kus něčeho, čemu se říká člověk moudrý, jenže já moudrá vůbec nejsem.
Kdybych byla jen trochu normální, řekla bych: "Nechoď pryč!" , ale já neřekla nic a to nic mě do teď užírá a moje nálada klesá stále níž..třeba jsem naivní a špatně jsem to pochopila a celý to mělo znamenat něco jinýho a vlastně jsem nic neprošvihla... ale ta nevědomost, ta nejistota plní stajnou funkci jako to nic..a já tu sedim snad nad pátou skleničkou vína a polemizuju a dutě čumim před sebe na rozsvícená okna v protějších domech a hádám, kdo za tím oknem je a jestli je mu taky tak mizerně, jako mně..
Nechala jsem svoji nejistotu a svoji nenávist vůči sobě opět vyhrát. Mohlo to bejt jiný.. hezčí. Ale neni a kdo ví, jestli bude?

Čooči

6. ledna 2007 v 16:42 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Tak už je mam, zlatíčka a mazlíky moje!
Nad kym že se tu tolik rozplývam? No, nad svejma kontaktníma čočkama, přece! Nejdřív mi to dělalo fakt potíže, nasadit si je, ale dneska mi to trvalo 10 minut, když nepočítám přípravu roztoku atd.. Zkrátka se už lepšim, no! :D
Jinak ty moje čočky kočky se jmenujou Johnson and Johnson Acuvue Advance for astigmatism a jsou to opravdu rozkošná "stvoření" ! Nasadit si je napoprvý se mi sice povedlo jen jednou, ale i to je dobrej začátek... navíc je to muj první, teda zkušební pár, takže jisté zaváhání a menší chyby se odpouštějí! ;)

Budu mít na každých čtrnáct dní nový pár a....taky si budu muset dávat pořádnýho majzla při líčení, abych do čočky třeba nešťouchla řasenkou, to by byl docela velkej průů....! Taky už si nebudu moct líčit spodní víčko.., ale co, stejně mi ta tužka po hodince slezla..a nebo zustala třeba jenom na jednom oku, což bylo ještě o něco horší....:D A taky si musim hlídat lhůtu spotřeby..ale to jsem doposud VÁŽNĚ nedělala.. se stydim, no, ale přece to nevyhodim, ne? =D
Ale teď už si tu starou tužku budu dávat jen tehdy, když půjdu v brýlích a NEBUDU mít v plánu si čočky nasadit, opravdu..:) slibuji, slečno kontaktoložko =) budu poslušná holka, co bych pro svoje holky průhledný neudělala? Akorát ještě nemám jména! =O (já totiž dávám jména všemu, co mám nějak obvzlášť ráda) Původně jsem uvažovala o Tarja&Tarja, což by nebylo tak špatný, jenže Tarja už se jmenuje moje MPtrojka a zase se nemůže Tarja jmenovat všechno..
Tak já nevim... nic mě nnapadá..chtěla bych něco úplně špičkovýho, neobvyklýho...ale nemůžu na nic přijít! Kruci!
No nic.. příští tejden v úterý jdu na kontrolu a asi objednáme dalších několik párů, protože jsem naprosto spokojena! Vážně! Čekala jsem na ně sice....měsíc a 18 dní, ale dočkala jsem se! A je to nad moje očekávání!Takže jestli někdo stále váháte, zda čočky nebo brýle, tak to určitě zkuste! První pár jsem ve Fokus optik dostala na zkoušku zdarma, s tim, že aplikace a zaučení stály 500Kč a kleštičky na přidržení a manipulaci s kontaktními čočkami stály 60 korun.. no dobře, 560Kč už není zdarma, ale někdo vám je do toho oka dát musí, abyste zjistili, jestli vám čočky v očích vyhovují nebo ne a když to vy neumíte...? A aby vám ten zkušební pár čoček zdarma k něčěmu byl, asi si je vezmeta domů, ale tam na ně nebudete koukat, nýbrž si je každý den nasadíte - a to vás musí naučit.Nejen aplikovat, ale taky vyjmout, to je stejně důležiý a zacházet s nima vás tam taky naučej..etc.. A za to se prostě platí.

Každopádně nebudete litovat těch peněz.. neni to zrovna levná záležitost - a to teď nemluvím o penězích utracených při první zkoušce, ale o celkovém provozu nezávadných a vyhovujících kontaktních čoček, jak má být. To znamená, že pokud si koupíte tytéž čočky, jako já, teda takové, co vydrží 14 dní a pak se musí pořídit nové, utratíte opravdu velké peníze za nové páry, taky za výměnu pouzdra na čočky, aby se tam neusazovali mikroorganismy a nečistoty, roztok, ve kterém se čočky uchovávají a na kterém prostě NESMÍTE šetřit, protože to by znamenalo zanešení čoček, přenesení do očí a i možnou ztrátu zraku!! Tak bacha na to!!
A jestli vás ani toto neodradilo, stejně jako mě, tak vám přeju spokojenost a hodně štěstí do začátků!