Just LIVE like there was no tomorrow!!

Prosinec 2006

Tarja Turunen

29. prosince 2006 v 13:53 | P. Bloody |  Jen ti (to) nejlepší
....aneb moje bohyně
Tarja se narodila 17.8.1977 (ve znamení lva) v městě Kitee ve Finsku.Zpívat začala ve svých 6ti letech a v 18ti se rozhodla se zpěvem pokračovat na Sibelius Academy ve městě Kuopio obor klasický zpěv.Tuomas Holopainen, tehdy její spolužák, přizval Tarju, aby se připojila do jeho projektu-což vlastně znamenalo vznik Nightwish.Kapely, jejíž umění spojit klasické vokály s metalovou hudbou, bylo prokázáno vydáním už prvního alba, "Angels fall first" v roce 1997.Rok na to se povedlo vytvořit ještě úspěšnější kousek, tedy Oceanborn, které kapelu vyneslo mezi uznávané metalové modly a Tarju začalo obdivovat kromě milionů fanoušků i spousta hudebně vzdělaných známých osobností, nejen z oblasti klasické hudby.

Ale i během úspěšného vzestupu Nightwish se Tarja věnovala svému solovému vystupování.
Když chvíli po vydání Oceanborn zpívala v baletu v Národním domě Opery "The Evankeliumi", všechna představení byla beznadějně vyprodána..
Na začátku roku 2000 se Nightwish účastnili soutěže Eurovision song contest (Eurovize pěvecké soutěže) s písní Sleepwaker a byli druzí i přes naprosté vítězství ve veřejném televizním hlasování.
V téže roce vydali Nightwish své třetí album- Wishmaster, kterého se vzápětí prodalo 150 tisíc kopií.Rok 2000 byl velmi hektický pro kapelu, ale tour po Finsku, Evropě a Jižní Americe si jistě pořádně užili.A protože poptávka po vystoupení byla větší, než mohla kapela zvládat, udělali své první "live" v roce 2001.Materiál byl proveden ve formátu DVD i VHS pod jménem "From wishes to eternity-live".
Následně kapela vydala "Over the hills and far away" , které okamžitě sklidilo velký úspěch a už se zase pracovalo na novém- "Century child". Během nahravání a psaní alba, se Tarja rozhodla učinit krok vpřed v jejím pěveckém studiu a jít na Hudební Univerzitu v Karlsruhe, Německu.Ačkoli její studijní rozvrh byl velmi narvaný, Tarja si zvládla vytěsnit čas nejen pro nahrávání vokálů do Century Child, ale také k nahrávání na album "Infinity" , argentýnského basisty Beto Vazqueze, které také zaznamenalo bezprostřední úspěch.

Poté, co se rozehřála na koncertech v Německu, vycestovala také do Jižní Ameriky-Chile a Argentiny, na koncerty, nazvané "Noche Escandinava" (skandinávská noc) spolu s dalšími umělci, jako jsou Marjut Paavilainen, Ingvild Storhaug a Izumi Kawakatzu.Vyprodané koncerty pod záštitou finské, norské, německé, japonské ambasády a vlády města Buenos Aires přinesly Jižní Americe písně od Jeana Sibeliuse, Ture Rangströma, Leevi Madetoja, Oskara Merikanto, Huga Wolfa, Richarda Strausse, Gustava Mahlera, Johannes Brahmsa, Felixe Mendelssohna, které zpívala Tarja, vytvářející zvláští spojení mezi ní a posluchači, kteří ji zde mohli spatřit znova, o něco později, budujíc si v těchto zemích svou pěveckou karieru.
Čtvrté Nightwisháčké album "Century Child" bylo vydáno na jaře 2002 a prodalo se téměř 250 tisíc jeho kopií.Povydání alba následovala "World Tour of the Century", která trvala plné tři měsíce, během kterých Nightwish navštívili deset zemí z celého světa a uskutečnili 25 vystoupení zhruba před 150 tisíci lidmi.
Vyčerpaní ze světové tour se Nightwisháci rozhodli dát si delší pauzu, aby měli nějaký čas i pro sebe.Většinu jich zaměstnaly vícestranné projekty a Tarja se vrátila do Karlsruhe, aby tam pokračovala ve studiu.Ale velká poptávka po dalších vystoupeních donutila kapelu uspořádat dvě extra oznámená představení pro 15 tisíc lidí v Oberhausen Areně a Munichu v lednu 2003.Když oficiální pouza zcela skončila, uspořádali Nightwish Summer of Innocence tour, která začala v červnu téhož roku.Svou zkušenost zanechali Nightwish ve 14 zemích a 400 tisíc očí bylo svědky těchto neuvěřitelných nocí.Po třech ohromných tour měla kapela v rukou neuvěřitelné množství dobrých zákulisních i jevištních materiálů.Dokumentární film byl jasnou vobou, když se plánovalo zužitkování pořízeného materiálu.Ale kapela pociťovala, že potřebují něco extra, aby podpořili rozmanité scény.Odpověď nalezli, když finský hudební novinář Mape Ollila, který blízce spolupracoval s kapelou od jejich brzkého začátku, požádal Tuomase o hloubkové interview.Tuomas souhlasil a tyto rozhovory pak poslali do Tuomasovy letní chaty s členy Nightwish a osazenstvu.Výsledkem spojení rozhovoru a materiálů z tour byl 2 a čtvrt hodinový dokument, který vypráví příběh jejich slovy, od začátku až po současné dny.

Nové DVD "The end of the Innoncence" bylo vydáno v říjnu 2003.V tomto bodě to byl pro Tarju úspěšný rok, ale byl určitě korunován přijatým pozváním od finské prezidentky Tarji Holonen a jejího manžela Dr. Arajärvi, aby asistovala v przidentském paláci na party finského Dne nezávislosti, nejdůležitější společenské události země, odehrávající se každý rok.
Tarja dosáhla nového statusu, když ji televizní stanice Yle TV jmenovala na svých oficiálních stránkách nejpůsobivěji oblečenou dámou společnosti, jak pro ni lidé hlasovali.Také nejdůležitější finské noviny jako Ilta Lehti a Ilta Sanomat ji nazvaly Královnou noci a druhou Nejpůsobivěji oblečenou dámou zvlášť.Mnoho časopisů odrazilo tento nový status ve svých publikacích následující měsíc, plně věnovaných národu.
Na konci tohoto úžasného roku, 19. prosince, vystoupila Tarja na vánočním koncertě. Malý Valkealaský kostel přivítal 600 lidí, kteří vstali, aby vzdali vroucný aplaus umělcům po 60 minutách tradiční finské vánoční hudby, od Sibelia, Kotilainena a Melartina, ale také některé arie od Bacha a Mozarta.
Nightwish začali nahrávat své album v novém studiu a Tarja po nahrání svých partů odcestovala do Buenos Aires, Argantiny, aby se podílela svým hlasem na nabízeném měsíci zpívání pro školené hudebníky.Nad těmito fakty můžeme očekávat, že bude Tarja létat do Chile, Argentiny, Brazilie a Rumunska se svou klasickou "čárou" Noche Escandinava.
Nightwish vydali své další album "Once" , kvůli kterému čekalo Tarju nespočetně fotografování, tiskových konferencí a rozhovorů ve Finsku, ale i v různých koutech světa.Od 2004 World Tour se očekávalo, že bude jedna z největších, nejen ve Finsku, ale i v zahraničí.I tak bude Tarja potřebovat nějaký čas k produkci a zpěvu na debutové album jejího bratra Tima.
Rok 2004 se zdá být pro Tarju tím nejrušnějším až dosud.Také odstartoval její solovou karieru s dlouho plánovaným Vánočním albem.
celosvětově se prodalo přes 1 000 000 kopií CD Nightwish, Tarja také vystupovala pro více než 500 000 lidí po celém světě.

Mnoho písní a videoklipů Nightwish bylo nejhranějšími v několika různých zemí.
Televizní vysílání z oslav Dne nezávislosti představilo Tarju asi 2 000 000 lidem ve Finsku.Pod zamračenou oblohou

26. prosince 2006 v 16:10 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Vánoce jsou jen jednou za ro a mně to zcela stačí!!
Nesnášim tu "pohodu rodinného krbu" a nejradši bych vzala někoho ven šla bych se pořádně ožrat!!Jenomže to zase nemůžu...jelikož jsem nemocná, z nosu mám kohoutek a z krku struhaldlo....:(
Co se mě a Vánoc týče, vidim to následovně: kamarádi mě potěšili, ale "kamarádi" mi přihodili pár jizviček na ramenou a strašně moc slz... nehledě na tu krev, kterou jsem pak měla všude..na džínech, mikině, tričku, na nožíku, trochu se jí dostalon i na koberec, což nešlo zrovna moc dobře vyčistit..
Dárečky jsem dostala hezký, děkuju všem, co si vzpomněli....a děkuju vám za to, že se se mnou bavíte, protože já bych sebe samu nikdy za kamarádku nechtěla..mám jen a jen VÁS!!
Děkuju :-*

A night in tears

23. prosince 2006 v 13:03 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Bylo 22.12.06, když jsem se sešla se svými bývalými spolužáky, abychom si popřáli hezký Vánoce, bouřlivýho Silvestra a krásnej příští rok..Přicházela jsem optimisticky naladěná a odcházela s očima plnýma slz.Na jinou další sešlost se svými bývalými spolužáky už nikdy víc nepůjdu.

Nešla jsem tam proto, aby jisté dámy bavily ostatní na můj účet a tolik mi tím ubližovali a lámaly mi moje už tak dost křehká křídla z havraních peříček a prohlubovaly tak moje jizvy na ramenou...
Nejdřív to byly jen povrchové ranky, vaše slova, která se nedostala dál, dál k mojí citlivé duši, kterou dobře znáte a víte, jak je zranitelná!Další ale už šla dál a dál, stále hlouběji, až došla k úplnému nitru mojí popelavé duše.Určitě byste ani jedna nevěřila, kolik nenávisti a smutku se v té šedé zněti mých pocitů může nacházet najednou, a kolik slz se dá vyplakat za jednu jedinou tmavou noc.
Shrnu to pro vaše chápání asi následovně: zkazili jste mi už tak dost děsný období v roce-Vánoce....
Tak zaslouženou nadílku a štěstí v dalším, novém roce 2007....!!
I don't wanna see you both anymore
Nikolko a Michaelko!!

Unplaned tears

15. prosince 2006 v 21:58 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Když padá déšt nostalgie, když padá hvězda a okolo není než prázdnota a nesplněný sny, když začnou slzy kanout ze zklamaných očí...
Když je těžký říct:"Nic se neděje, všechno bude zase alright, no vážně."- a to hlavně proto, že vím, že to NIKDY NEBYLO alright a rozhodně to alright nebude.
Jak říct:"Přeju si odejít...vždyť klamu sebe samu a vás taky..žít dál je pro mě větší trest než milosrdná smrt, po který už nebudu nic postrádat a nic si nebudu vyčítat.."...jak.?
A proč se do toho vlastně neopřít a nezačít se snažit??Proč si vyplakávat oči a nedívat se dál a optimisticky...?Protože už sem to zkoušela.Nic jsem nezískala..a ačkoli ani neztratila, stálo mě to několik dní naděje a doufání v lepší stránku....a to není málo.A bylo to k ničemu.
Neudržela jsem před tebou slzy a mrzí mě to...bylo to ode mě hloupý.Nechci, aby to vypadalo, že tě chci obtěžovat se svými problémy.To nechci, rozhodně ne.!...a proto mi věř, že:ty jsi ty slzy vůbec neměla vidět, nebyly určeny tobě ani s tebou nijak nesouvisí..I'm so sorry..!!