Just LIVE like there was no tomorrow!!

Srpen 2006

Panna

16. srpna 2006 v 15:11 | P. Bloody |  Znamení zvěrokruhu
Období Panny: 24.8. - 23.9.
Latinsky Panna: Virgo

znamení zemské

Planetární vládce a ochránce: MERKUR
Motto:
"Všechno musí běžet podle plánu!"
Narozdíl od přelétavých vzdušných Blíženců dopřává Merkur zrozencům ve znamení Panny podstatně více ukotvenosti a schopnosti jít do hloubky.Právě tato vlastnost mívá však svůj rub v tom,že prakticky založené,starostlivé,skromné,pracovité,spolehlivé a po harmonicky uspořádaném životě toužící Panny bývají jen málokdy spokojené se svým okolím i se sebou samými,takže se pak zbytečně trápívají i věcmi,nad jimiž jiní lidé dokážou mávnout rukou a klidně je hodit za hlavu.
Pro jejich zaměstnavatele býví ovšem břitká kritická analytičnost Pannen neopominutelným přínosem,neboť nikdo jiný než ony nedokáže tak rychle tak rychle a téměř jasnozřivě odhalit jakékoli systémové chyby.A jen málokdo jiný disponuje takovým talentem pro nalezení jednoduchého,spolehlivého a účinného způsobu jejich nápravy.
Stejné nároky kladou i na uspořádání a chod svého osobního a rodinného života,k jehož vcelku poklidnému a bezproblémovému fungování nemalou měrou přispívá jejich vrozená mírnost a pochopení pro slabosti druhých.To,že si je Panny tu a tam neodpustí kriticky okomentovat,totiž ještě zdaleka neznamená,že by jejich nositele zatracovaly a jednou provždy nad nimi lámaly hůl.Naopak!Vždy se jim snaží pomoci k vybřednutí z nejrůznějších úletů a extrémů a k vykročení po zlaté střední cestě.po níž se snaží životem a světem putovat i ony samy.
Svoji bystrost při odhalování i těch nejúporněji skrývaných tajemství ostatních lidí totiž jen zřídkakdy Panna zneužívá proti nim a ve svůj prospěch,neboť jí v podobném počínání brání jakési až téměř starosvětské chápání morálky.Což ovšem nikterak nevylučuje možnost,že se i zdánlivě zdrženlivá,naprosto cudná,ba až trochu upjatá Panna občas nechá strhnout do nečekaně prudkého víru nějakého toho erotického dobrodružství.Ve většině případů jí ale její rozum a smysl pro pořádek nejen v materiální,ale i citové oblasti včas zabrání,aby se s někým zapletla do té míry,že by už pro ni nebylo návratu zpátky do vyježděných a osvědčených kolejí.
Jedné věci se ale takřka žádná Panna ani při nejlepší vůli vyhnout nedokáže.Mlsotě,kterou by jí i ta nejmlsnější kočka mohla závidět.I navzdory ní si však až do stáří dokáže udrřet štíhlou postavu a mladiství vzhled,takžepotkat zbabkovatělou či zdědkovatělou bývá stejně vzácné,jako narazit na Vodnáře bez spikoleneckých sklonů nebo Lva,co nikdy neřve.
Na co buďte raději vždycky předem připraveni:
Nedokážete-li se zbavit svého někdy až pedantského lpění na sebemenších detailech,může se vám snadno stát,že vám takříkajíc unikne celek.Místo utápění se v malichernostech a pěstování si ukřivděného pocitu,že se vám vaši bližní neustále pokoušejí narušovat a bortit vaše dokonale promyšlené plány,se proto raději programově snažte o rozvíjení velkorysejšího nadhledu nad každou situací,v níž se právě nalézíte.Ono toptiž nikdy nebývá tak horké,jak se to na první pohled může jevit.
Vhodná zaměstnání:
systémový analytik,hudebník,redaktor,herec,dramaturg,ošetřovatel,veterinární lékař
Slavné Panny: Antonín Dvořák, Květa Fialová, J.W.Goethe, Michael Jackson. Kryštof Kolumbus, Sophia Lorenová, Freddie Mercury, Matka Tereza, L.N.Tolstoj

Nějaké hezké citáty

11. srpna 2006 v 19:31 | P. Bloody |  Nezařazeno
"Veselí lidé se dopouštějí více bláznovství než smutní, zato když se bláznovství dopustí smutní, jsou daleko větší." Heinrich von Kleist

"Lež je velmi smutná náhražka za pravdu,je však jediná,kterou se dodnes podařilo najít."
Elbert Hubbard

"Jak smutný osud nemít ani nepřátel!"
Publilius Syrus

"Smutné je,že hlupáci jsou tak sebejistí a lidé moudří plni pochybností."
Bertrand Arthur William Russel

"Příčinou každé sebevraždy je nešťastná láska - někdy k ženě,vždycky k životu."
Fjodor Michajlovič Dostojevskij

"Nemáš právo odsoudit sebevraha,neboť jsi neznal jeho muka."
Carmen Sylva

"Pesimista:optimista s životní praxí."
Julian Tuwim

"Nic není tak nesnadné,jako najít vhodná slova pro velikou bolest"
Lucius Annaeus Seneca (mladší)

"Co sám sis zavinil,to bolí nejvíce."
Sofoklés

"Domov je pro dívku vězením a pro ženu donucovací pracovna."
George Bernard Shaw

"Jediný neodpustitelný hřích je používat lidi jako věci"
Joseph Heller

"Zardívání,bušení srdce,špatné svědomí - to je z toho,když člověk nezhřešil."
Karl Kraus

"Ideál je v tobě samém.Překážky k jeho dosažení jsou - také v tobě."
Thomas Carlyle

"Nechtějme,aby se ten,koho milujeme,podobal našemu ideálu,ale naopak - přizpůsobme ideál tomu,koho milujeme."
André Maurios

"Krása je prvek relativní.Nachází se v oku toho,kdo krásu vnímá."
André Maurios

"Kdo vzal polibek a nevezme vše,zaslouží,aby ztratil i to,co získal."
Publius Naso Ovidius

"Mladý člověk,který bloudí vlastní cestou,je mi milejší než ti,kteří jdou sice správně,ale cizími cestami."
Johann Wolfgang von Goethe

"Když nás opustí naděje,držme se trpělivosti."
Thomas Fuller

"Peklo je ráj viděný z druhé strany."
Umberto Eco

"Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly."
Samuel Johnson

No reason to love??

11. srpna 2006 v 18:35 | P. Bloody |  Vita mia in parole
Lidé,které přes den potkávám,jsou....jsou šťastní....Není to však "obyčejné" štěstí-je to láska.
Láska je to,co denně potkávám,co se vznáší okolo,jako ranní mlha....A zároveň to,co jsem nikdy nepoznala....a nejspíš mi není souzeno poznat.
A tak se ptám:Chci toho tolik,když chci lásku,něhu,porozumění?
Jsem zničená.Doslova zničená nejistotou a šedí,ve které se musím denně pohybovat.Sama.Mám dost dobrých přátel.A přece.Sama.

A tak se znova ptám:Proč je svěz tak nespravedlivej?Proč nemám to,co jiní,když to tolik potřebuju?
Už nemůžu.Nemůžu dál takhle.Už toho bylo dost.Teď do svýho srabu taham ještě ostatní!Chápete?Asi těžko,že.V tom případě si můžete gratulovat.Jste normální.
Můj život je provaz plný uzlů a motanců.Nechci,aby došlo na další lodní uzel.Potřebuju někoho,kdo by mi byl tím nejbližším.Nechci chvilkovou známost,vlezem spolu do postele a potom si řeknem čau.Ne,to mi nepomůže ani minimálně.

Bez milující osoby asi dojde na nejhorší.Snad bych se znova naučila milovat.A led by se roztavil a později možná bych v sobě zas měla ten plamen,jako mají jiní.A který jsem měla i já....Nevim,kdy se vytratil,ale asi už to bude dýl.Teď v sobě mám..jak bych to řekla..spíš takovej popílek..a ten můžu vyklidit nebo si je taky nechat,že...?Těžko říct,co je lepší.Nebo vlastně horší.

Třeba by se ta věčná samota dala vypudit i jinak....jenže mě vážně nenapadá jak.I když budu mít někoho na vlas stejného,zaženu tím z velké části samotu..,ale ne smutek.
Copak jsem vážně prokletá?Vážně nemám šanci,abych našla onu nejbližší spřízněnou duši?
Vim,im,vim,že si za všechno můžu sama.Ale všechny ty chyby,ty hnusy a blbosti,co jsem kdy udělala,jsem se snažila napravit už tolikrát!!Zasraná mizérie a zkurvenej život!!
Už vážně nevim,co mám dělat??Neustálé výčitky,samota,smutek,sebenenávist.Pak se trochu vzpamatuju,ale než se stihnu usmát,už je to zase tady!!Jak se toho mám zbavit??
Vzdala bych se snad všeho,kdybych mohla být zase šťastná..zase se umět od srdce zasmát.Vidět světlo...,alespoň záblesky světla v temnotě,kde jsem uvízla.
Možná je zbytečný,možná je hloupý a pošetilý to sem psát.Ale nechci s tím už otravovat ty nejdražší,těch jsem se natrápila svými problémy dost.Ale někam to vylejt musim.A mluvení do prázdna je....ještě horší,než to psát na tenhle blog!!Mám pocit,že jsem se vyzpověděla alespoň těm zázračnym neznámým lidem,kteří mají tu trpělivost to číst a zároveň taky pocit zadostiučinnění,protože těm,co si mysleli,že jsou na tom zle a zjistili,že jsou na tom stejně nebo dokonce líp,než já,se snad trošičku ulevilo....

Lev

9. srpna 2006 v 13:37 | P. Bloody |  Znamení zvěrokruhu
Období Lva: 23.7 - 23.8.
Latinsky Lev: Leo

znamení ohnivé

Planetární vládce a ochránce: SLUNCE
Motto:
"Štěstí ve hře i v lásce!"
O tom,že je lev králem zvířat a lidé narození v tomto znamení zase pro změnu slunečními králi všech člověčích bližních v jejich dohledu,si nikdy netroufl pochybovat nikdo od dob starého Egypta až po naše postmoderní časy.Některé věci totiž bývají jasné a zřejmé už na první pohled.Všemi bezmezně obdivovaný a uctívaný panovník rozhoduje a rozkazuje,na veškerých svých příkazech bezpodmínečně trvá;přičemž to,že ho ostatní na slovo(případně pouhé netrpělivé zavrčení)poslouchají,považuje za stejně normální a běžné,jako to.že každý,kdo by se dotknul jeho majestátu,bude hned vzápětí tvrdě a krutě trestán.
Abychom ale Lvům zase nekřivdili a nevykreslovali je jako sebevzhlíživá a krvelačná monstra,doejme proto,že si svou rozhodností,cílevědomostí,neopominutelným osobním kouzlem a tvořivou energií vůdčí postavení skutečně právem zaslouží.A že pokud se ho někdo nepokouší zpochybňovat či dokonce popírat,dokážou být i k nejposlednějšímu členovi své smečky až nečekaně velkodušní a laskaví.Nehledě již ani na to,jak obdivuhodně vášnivými,ohnivými a zároveň svrchovaně něžnými milenci bývají.
Ba dokonce i jednu velice citelnou slabost tihle jinak suverénní králové a vládci mají.Ani při vynaložení veškeré vůle totiž neumějí být skutečně sami;bez taho,že by i přes zavřené dveře nepociťovali časově neomezenou všudypřítomnost svých podřízených,připravených se hned na první zavolání neprodleně dostavit a ujmout se přidělené služby.
Každá takto strávená chvilka o samotě je pro ně zdrojem nezměrného utrpení.A hůř by snad mohli cítit už jedině tehdy,kdyby byli nuceni umývat nádobí v noblesní restauraci,ve které se ještě včera podávala slavnostní večeře na jejich počest.Drtivé většině Lvů se ale něco podobného nikdy v životě nepřihodí,neboť mívají štěstí nejen v lásce,ale i ve hře,A to nejen v nějaké podružně šestákové,ale kupříkladu i v té burzovní či jakékoli další,ve které jde skutečně o velké statky hmotné i mocenské.
Na co buďte raději vždycky předem připraveni:
Nedokážete-li v sobě ani na chvíli potlačit svoji od přírody vrozenou a mnohdy notně potřebnou egocentrickou namyšlenost nenapravitelného dravce,budete se muset smířit s tím,že vám nikdy nikdo neřekne do očí pravdu,ale vždycky pouze to,o čem se dá předpokládat,že byste si to přáli slyšet.Což vám sice zpravidla nijak vážně neuškodí,ale také vám to k ničemu kloudnému nebude.Takže se raději ve vlastním zájmu důtklivě vyvarujte toho,abyste každého,kdo sebere dost odvahy a pokusí se vám onu pravdu sdělit,hned na místě královsky seřvali,případně ho zaživa roztrhali na drobné kousky a ty poté se znechuceným výrazem pozřeli.
Vhodná zaměstnání:
vedoucí místo jakéhokoli druhu podniku
Slavní Lvi: Napoleon Bonaparte, Fidel Castro, Bill Clinton, Alexandr Dumas st, Alfred Hitchcock, Coco Chanelová, Mick Jagger, Madonna, G.B.Shaw

Rak

8. srpna 2006 v 18:24 | P. Bloody |  Znamení zvěrokruhu
Období Raka: 22.6. - 22.7.
Latinsky Rak: Cancer

znamení vodní

Planetární vládce a ochránce: MĚSÍC
Motto:
"Život v rytmu niterních pocitů"
Zrozenci ve znamení Raka věru nejsou žádní přelétaví světoběžníci a větroplaši,i když se tak leckomu mohou na první pohled jevit.
Jenže to je právě u Raků ten největší problém;že nikdy nesmíme uvěřit tomu,jací se zdají být na povrchu,neboť uvnitř bývají zpravidla zcela jiní.Pod jejich silnou ochrannou skořápkou sebevědomých,občas nevrlých a mrzoutských suverénů se obvykle skrývají hluboce citově založení lidé s měkkým a až neuvěřitelně zranitelným srdcem,toužícím rozdávat svým bližním jenom samou lásku.
A jejich mnohdy velice nápadná podezíravost,nedůvěřivost,přehnaná opatrnost a popudivost?Vždyť ty přece pramení téměř výhradně z jejich neustálých svíravých obav z vnějšího světa,jehož nástrahami se tito křehcí lunatici cítí být neustále ohroženi.
Nejhorší noční můrou pro ně ovšem bývá představa,že by se mohli ocitnout bez dostatečné zásoby finančních prostředků,či dokonce přímo na mizině.
Pokud by Rakovi někdo ublížil,patrně by se se zlou potázal,protože nikdo jiný na světě než právě Raci si dokáží tak trvale zapsat do paměti jakoukoli úhonu či křivdu.On sám za to ale při své povaze na oplátku riskuje žaludeční vředy.
Typický Rak nejvíc ze všeho toužívá po tom,aby byl dobře materiálně zajištěn a co nejsetrvaleji prodléval v bezpečí svého domova,obklopen svými blízkými,za jejichž příchylnost bývá ochoten a vždy připraven je zahrnovat péčí a vlídností.Totéž platí i o okruhu dobrých a osvědčených přátel,z jejichž hlediska se pracovití a šetrní račí zrozenci jeví jako velice sympatičtí,často až nečekaně jiskrní a vtipní společníci.
Stejně nezvykle a nečekaně může pro nezasvěcené působit i odhalení toho,do jaké míry umějí být lidé narození ve znamení Raka náruživými a vášnivými milenci a milenkami.Kupříkladu i zcela zralou Račici lze za jistých okolností vylákat na romantickou procházku při měsíčku s následnou milostnou dohrou.Totéž platí i o jejím mužském souputníkovi.Toho je však vhodné navnadit nejen na stříbřitý svit Luny,ale též na blízkost vody.
Na co buďte raději vždycky předem připraveni:
Vzpomínky na dětství,jakož i další staré zlaté časy nabývají s odstupem na stále medovější sladkosti.Dávejte si však velký pozor,abyste se k nim neuchylovali příliš často a přítomnost i budoucnost kvůli tomu nevnímali jako nějaké nepřetržité a zákeřné spiknutí proti své osobě.
Vhodná zaměstnání:
majitel restaurace či starožitnictví,politik,zaměstnanec inzertní kanceláře,spisovatel,hudebník
Slavní Raci:Luis Armstrong, Karel Gott, Ernest Hemingway, Josef Jungmann, Franz Kafka, Gina Lolobrigida, Nelson Mandela, Meryl Streepová

Blíženci

4. srpna 2006 v 9:13 | P. Bloody |  Znamení zvěrokruhu
Období Blíženců: 21.5. - 21.6.
Latinsky Blíženci: Gemini

znamení vzdušné

Planetární vládce a ochránce: MERKUR
Motto:
"Hlavně nic nezmeškat!"
Lidé narození v tomto znamení na své okolí vskutku působívají,jako by se na tomto světě nevyskytovali pouze v jednom vydání,ale měli alespoň pět až šest dvojníků.Coby rtuťovití a přizpůsobiví chráněnci římského doha činorodých kupců,zlodějů na útěku a rychlonohých poslů Merkura dovedou totiž momentální předmět zájmu,místo pobytu,svůj vzhled,oblečení,zaměstnání i partnery měnit v tak neuvěřitelném poklusu,až to budívá dojem,že je v některé z jejich proměnlivých podob potkáváme doslova na každém kroku.
Podobně dobrodružný a vzrušující způsob existence sice nikdy nemůže být nudný-bývá ovšem zároveň velice náročný,ba často až přímo vyčerpávající,takže by u kohokoli jiného mohl vést k totálnímu nervovému zhroucení.Hraví,vtipní,srdeční a výřeční Blíženci jím však dokážou proplouvat s nevídanou lehkostí a vrozeným šarmem,který z těchto celoživotních cestovatelů činívá zábavné a oblíbené společníky.A tuto veskrze pozitivní vlastnost ještě navíc umocňuje to,že zrozenci ve znamení Blíženců zpravidla nebývají nikterak škudliví-a nechat se od nich pozvat na eyoticky vábivý oběd či večeři proto patřívá k nezapomenutelným zážitkům.
Sdílet s nimi společný život je ale obzvlášť pro usedlejší a po jistotách prahnoucí Býky či Panny téměř zhola nemožné,neboť těmto věčným kočovníkům dokonce i jejich vlastní byt sloužívá coby skladiště pro jejich rozsáhlé a mnohdy bizarní sbírky suvenýrů a dalších pozoruhodností ze všech koutů světa.
Vstupovat s nimi do sporů se rovněž nedoporučuje,protože díky širokému záběru znalostí a skvělé paměti na drobné,leč významné detaily dříve či později stejně každého umluví a donutí ho s nimi raději ve všem souhlasit.Oni sami ale bývají skálopevně přesvědčeni,že své názory nikomu nevnucují,nýbrž toliko operují nezvratnými fakty.
K jejich chvále lze však přičíst to,že bez ohledu na tento přesvědčovací talent jsou v reálném každodenním životě ochotni i druhým dopřát stejnou svobodu a volnost,na jaké si osobují právo oni sami.
Na co buďte raději vždycky předem připraveni:
Vaše touha u všeho být,nic si nenechat ujít a všemu přijít na kloub je v každém případě úctyhodná a přinejmenším scědčí o vaší čipernosti,bystrosti a zvídavosti.Problémem ovšem zůstává,zda při takřečené snaze honit co nejvíc zajíců najednou člověk ve finále neskončí s prázdnýma rukama a nepříjemným pocitem,že se mu při jeho povrchním těkání sice podařilo zaregistrovat spoustu detailů,nikoli už ale cokoli pochopit a poznat skutečnš do hloubky.Místo hektického pobíhání a plýtvání silami se proto zkuste v klidu a disciplinovaně soustředit na jeden konkrétní cíl.A teprve až se vám ho podaří dosáhnout,začněte se poohlížet po dalším.

Vhodná zaměstnání:
žurnalista,vědec,řemeslník,herec,pojišťovací agent,skladatel,spisovatel

Slavní Blíženci: Paul McCartney, A.C.Doyle, Bob Dylan, Aram Chačaturijan, J.F.Kennedy, Marylin Monroeová, Blaise Pascal, Sylvestr Stallon, Richard Wagner, princ William, Václav Klaus

Býk

1. srpna 2006 v 10:41 | P. Bloody |  Znamení zvěrokruhu
Období Býka: 21.4. - 20.5.
Latinsky Býk: Taurus

znamení zemské

Planetární vládce a ochránce: VENUŠE
Motto:
"Můj dům,můj hrad!"
Již první letmý pohled na přírodní přežvýkavý předobraz tohoto astrologického znamení v nás okamžitě vyvolá dojem poklidné mírumilovnosti,vyrovnanosti,by až téměř flegmatické lenosti.
Nenechávejme se jím však zmást a raději se nikdy nepokoušejme Býkovi vměšovat do jeho soukromých záležitostí či mu dokonce s jakýmkoli potměšilými úmysly křížit cestu životem.V podobném případě je totiž schopen se pořádně rozzuřit a bez nejmenšího zaváhání se pustit do křížku se všemi svými,byť i jen potenciálními nepřáteli.A to bez ohledu na jejich množství a sílu.
Jinak jsou ovšem Býci coby správní Venušini chráněnci povětšinou vysloveně optimističtí pohodáři,užívající si plnými doušky všech materiálních i duchovních darů života.
Coby zrozenci pozemského znamení si přitom vždy jasně uvědomují,že podobný labužnický způsob života je podmíněn dostatkem finančních prostředků.Jejich opatřování jim při jejich praktičnosti a schopnosti plného soustředění na dosažení vytyčeného cíle naštěstí většinou nečiní velké potíže.Okolí jim častokrát až závidí,jak čiperně se dokážou v daném směru ohánět a činit.Ctižádostiví a sebevědomí Býci se však závistivými poznámkami nedají vyvést z míry a dál k vlastnímu prospěchu používají veškerou svoji vytrvalou houževnatost,která jakoby je občas přímo předurčovala k vůdcovské roli.Protože však zároveň bývají obdařeni i značným uměleckým talentem a dobrým vkusem-neshromažďují svůj mnohdy luxusní majetek ani různé společenské pocty kvůli snobskému předvádění,ale pouze proto,že je považují za prostředek k co nejpohodlnějšímu a nejradostnějšímu přebývání ve zdech svého domova.Se snobismem nemá ostatně nic společného ani to,že když si Býk skutečně svobodně vybrat,zvolí si k bydlení buď starobylý venkovský statek,případně solidní měšťanský dům,mající za sebou již pořádný kus historie.Mimochodem i restaurace má rád co nejtradičnější,s domácí kuchyní a bez módních cingrlátek.
Býk a jeho domov!!Tato dvě slova-Býk,domov-k sobě neodmyslitelně patří.Stejně jako se s konzervativními býčími zrozenci rýmuje bytostná potřeba nastolení jasného řádu s pevnými pravidly a všeobecně dodržovanýmí předpisy.Vzhledem k jisté opatrnosti a nedůvěřivosti k ostatním lidem bývají Býci nejspokojenější,pokud mohou tato pravidla jednou provždy předurčit a nastolit oni sami.Onu zmíněnou nedůvěřivost Býci ovšem vrchovatě vyvažují svojí spolehlivostí a stálostí.I když to pro nějaké tvory,v nichž se sváří pevná zemská zakotvenost a sklon k poživačnosti,nebývá vždy úplně snadné.Touha po vytrvalosti věcí i vztahů ale obvykle nakonec vítězívá.
Na co buďte raději vždycky předem připraveni:
Vaše nezřízená touha po smyslových požitcích ve spojení s typickou býčí svéhlavostí by vás i navzdory veškeré vrozené opatrnosti a snaze vyhýbat se zbytečnému riskování mohla svést snadno na scestí.V lásce i jídle se proto snažte být co nejuměřenější,nepropadejte sebelákavějším neřestným výstřelkům-a hlavně se jako čert kříži vyhýbejte démonu alkoholu,jakož i jiných omamných látek.Jinak by mohlo být záhy po pohodě,na které přece tolik lpíte!
Vhodná zaměstnání:
advokát,lékař,bankovní úředník,zemědělec,umělec
Slavní Býci: Honoré de Balzac, P.I.Čajkovskij, Cher,Sigmund Freud, Iva Janžurová, Karel IV., V.I.Lenin, Jack Nicholson, William Shakespear, Barbara Streisandová